Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Policijas rīcībā nav informācijas par aizdomīgiem vīriešiem – bērnu pievilinātājiem

pixabay.com

Aizvadītajā nedēļā sociālajos tīklos kāda valcēniete bija ievietojusi ierakstu par to, ka it kā 30 kilometru attālumā no Valkas pārvietojoties brūnas krāsas busiņš, kurā esot divi vīrieši ar rokās uzvilktiem melniem gumijas cimdiem. Viņi vērojot bērnus, vai tie ir vieni, piedāvājot konfektes un aicinot līdzi. Šī ieraksta autorei laukos, Valmieras novada Dakstos, pazīstamajiem jau gandrīz bērnu ievilkuši aizdomīgajā mašīnā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turklāt šī sieviete apgalvoja, ka policijā ir iesniegts gan iesniegums, gan arī video. Valcēniete aicina vecākus sargāt savus bērnus, norādot, ka šie ļaundari var uzdarboties arī blakus novados.

“Ziemeļlatvijas” rīcībā nonākusi informācija, ka par šo satraucošo ierakstu vietējā sabiedrībā, īpaši jaunāko klašu skolēnu un vecāku vidū, valda, jāteic, pamatots satraukums. Tāpat šonedēļ vietējie runāja, ka it kā policija šos aizdomīgos vīriešus esot aizturējusi.

Lai noskaidrotu, vai policija ir saņēmusi šādu iesniegumu un video un vai, kā runā, ir aizturēti šie aizdomīgie vīrieši, “Ziemeļlatvija” sazinājās ar Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecāko speciālisti Vidzemes reģiona pārvaldes jautājumos Zani Vaskāni. Viņa norāda, ka, saņemot informāciju par, iespējams, noziedzīgu nodarījumu pret bērnu, policija visu saņemto informāciju ļoti rūpīgi pārbauda un rīkojas nekavējoties. “Taču šādu informāciju nevaram apstiprināt. Sazinoties ar Ziemeļvidzemes iecirkņa izmeklēšanas nodaļas vadību, runājot ar Vidzemes reģiona vadību, nevienam šādas informācijas nav. Šādas reģistrācijas nav, arī pārbaudot elektronisko notikumu žurnālu. Nav šāda iesnieguma, nav aizturētas personas, kā arī policijas rīcībā šādas informācijas nav,” skaidro Z. Vaskāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Policijas rīcībā esošā statistika liecina, ka pēdējos gados Latvijā nav reģistrēts neviens gadījums, kad būtu nolaupīts bērns vai ievilināts svešā transportlīdzeklī ar viltu. Taču jebkurā gadījumā, ja tiek manīts kas aizdomīgs, par to nekavējoties jāinformē Valsts policija, zvanot uz tālruņa numuru 110, lai informācija nekavējoties tiktu pārbaudīta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.