Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Policija veica profilaktisko pārbaudi izglītības iestādē saistībā ar iespējamu aizliegto vielu apriti nepilngadīgo personu vidū

Šī gada 19. martā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes (VP VRP) Ziemeļvidzemes iecirkņa amatpersonas sadarbībā Valsts policijas kinologu ar dienesta suni un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes Kinoloģijas nodaļas inspektoriem ar diviem dienesta suņiem devās veikt profilaktisko pārbaudi uz izglītības iestādi Ziemeļvidzemes iecirkņa apkalpojamā teritorijā saistībā ar iespējamu aizliegto vielu apriti nepilngadīgo personu vidū. Profilaktiskās pārbaudes laikā tika konstatēti vairāki pārkāpumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Otrdien, 19.martā, VP VRP Ziemeļvidzemes iecirkņa Prevencijas grupas un Izmeklēšanas nodaļas amatpersonas sadarbībā ar VID Muitas pārvaldes Kinoloģijas nodaļas inspektoriem un suņiem veica profilaktisko pasākumu izglītības iestādē Ziemeļvidzemes iecirkņa apkalpojamā teritorijā ar mērķi pārbaudīt vai iestādē nenotiek iespējamu aizliegto vielu aprite nepilngadīgo personu vidū.

Profilaktiskās pārbaudes laikā Valsts policija pieņēma četrus lēmumus par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu nelielā apmērā. Savukārt četras personas nogādātas medicīnas iestādē narkotisko vielu lietošanas fakta noteikšanai. Tāpat pieņemti septiņi lēmumi par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu par tabakas izstrādājumu un elektronisko smēķēšanas ierīču glabāšanu, ja to izdarījis bērns, kā arī viens lēmums par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu par divu paciņu (40gb.) cigarešu “Marlboro Gold” glabāšanu bez LR akcīzes markām.

Profilaktiskā pasākuma laikā uzsākts viens kriminālprocess par to, ka atrasta termokrūze ar 10 gab. iepakojumiem, ar zaļganbrūnas krāsas augu izcelsmes vielu. Kriminālprocess sākts saskaņā ar Krimināllikuma 253.panta 1.daļu (par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt). Aizturēta viena persona.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas amatpersonas šādas pārbaudes rīko, galvenokārt, pēc skolas vadības iniciatīvas un pieteikuma, kā arī gadījumos, ja saņemti signāli no apkārtējiem, ka notiek narkotisko vielu vai tabakas izstrādājumu lietošana nepilngadīgo vidū. Lai novērstu atkarību izraisošo vielu apriti, šādas pārbaudes notika iepriekš un, pēc izglītības iestāžu pieteikumiem, notiks arī turpmāk.

Zane Vaskāne, Valsts policijas, Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.