Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Policija ar dronu Smiltenes novadā atrod pazudušu sievieti

Attēlam ilustratīva nozīme. Foto: pixabay.com

Pagājušajā nedēļā, 19. oktobrī, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valkas iecirknī tika saņemta informācija par bezvēsts prombūtnē esošu 1970. gadā dzimušu sievieti, kura devusies uz mežu un nav atgriezusies. Meklēšanā tika piesaistīti bezpilota lidaparāti – droni, kas aprīkoti ar termokameru, ar kuru palīdzību un policistu profesionālu rīcību veiksmīgi izdevās atrast pazudušo sievieti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šā gada 19. oktobrī ap pulksten 16.00 Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Smiltenes novadā, Launkalnes pagastā, 1970. gadā dzimusi sieviete pa dienu bija devusies uz mežu. Tad sazinājusies ar vīru, lai norunātu satikšanās vietu, taču sieviete no meža neiznāca. Sākotnēji sievietes vīrs ar kādu paziņu veica meklēšanu, taču nesekmīgi, tādēļ tika ziņots policijai. Notikuma vietā ieradās Valsts policijas amatpersonas un Smiltenes pašvaldības policisti, kuri nekavējoties uzsāka pazudušās sievietes meklēšanu. Veicot meklēšanas pasākumus un piesaistot dronu, tās pašas dienas vakarā ap pulksten 20.30 sieviete meža masīvā tika veiksmīgi atrasta un pēcāk nodota mediķiem veselības pārbaudei.

Jāuzsver, ka Valsts policijā katru dienu tiek saņemti iesniegumi par pazudušām personām. Daļa šo pazudušo personu atgriežas pašas, taču nereti ir gadījumi, kad jāuzsāk personu meklēšana. Būtiski ir tas, ka laikam ejot arī tehnoloģijas attīstās un tās palīdz pazudušu cilvēku meklēšanā. Proti, bezpilota lidaparāti – droni, kas ir aprīkoti ar termokamērām, palīdz meklēšanas procesā. Tāpat ne mazāk būtisks faktors irValsts policijas amatpersonas, kuras ir profesionāli apmācītas ar šīm tehnoloģijām pareizi rīkoties, kas palīdz ikdienas darbos bezvēsts pazudušu cilvēku meklēšanā.

Valsts policija aicina ikvienu, neatkarīgi no tā, vai persona dodas pastaigā vai sēņot, tomēr pirms došanās mežā vienmēr paņemt līdzi pilnībā uzlādētu mobilo tālruni, lai apmaldīšanās gadījumā varētu sazināties ar ārkārtas dienestiem vai, lai sazinātos ar tuviniekiem. Tāpat pirms došanās aicinām kādam no tuviniekam pastāstīt precīzu apvidu, kuru plānots apmeklēt un laiku, cik ilgi plānots būt prom.

Informāciju sagatavoja: Ance Rozīte, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.