Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pirmoreiz Smiltenes vidusskolā Rubika kuba turnīrs

FOTO: Baiba Vahere

23.janvārī Smiltenes vidusskolas bibliotēkā notika pirmais Rubika kuba turnīrs, ko organizēja 10.klases skolniece Justīne Būce. Sacensības notika 2X2X2 un 3 X 3 kategorijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Abās pirmo vietu izcīnīja Justīne Būce. 2X2X2 kategorijā otro vietu nopelnīja Eduards Kalniņš (6. a klase), trešo vietu – Svens Ivdris (4.d klase).

3 X 3 kategorijā 2. vietu nopelnīja Hugo Pakalns (6. a klase), bet trešo vietu – Kārlis Kulbergs (6.c klase). Atzinības par piedalīšanos saņēma Valters Zariņš (5. a klase) un Emīls Čukurs (10.klase).

“Ir liels gandarījums un prieks, ka viss izdevās, jo šis bija pirmais pasākums, ko organizēju,” atzīst Justīne. Ideja par šādu pasākumu viņai radusies, vērojot ar kādu aizrautību skolasbiedri piedalās 12.klases skolnieka Kārļa Ota organizētajos šaha turnīros. “Domāju: kāpēc lai nepamēģinātu sacensties ar Rubika kubiem?” Justīne par Rubika kubu likšanu sākusi interesēties pirms diviem gadiem. “Vasaras brīvlaikā skatījos YouTube video, viens no tiem bija par Rubika kubiem. Noskatījos, ieinteresēja. Pirmo saliku 2X 2 kubu. Pēc tam YouTube sāka piedāvāt vēl un vēl video. Nākamajā dienā saliku 3X3 kubu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmo 3X 3 kubu Justīne likusi trīsdesmit četrdesmit minūtes. Tagad viņa to var izdarīt 21,73 sekundēs. Rubika kubu likšana viņai vienlaikus ir gan atpūta, veids, kā atgūties pēc saspringtas dienas, gan treniņš loģiskajai domāšanai.

Divu gadu laikā Justīnei savākusies arī neliela Rubika kubu kolekcija – kopā 23 dažādi kubi. Justīnes mērķis ir sakrāt tos iespējami vairāk. Patiesībā – ne tikai sakrāt, bet arī iemācīties jaunus algoritmus un metodes, lai ikvienu no tiem iespējami ātrāk saliktu.

Līdzīgi citiem turnīra dalībniekiem, arī Justīnei šī bija pirmā reize, kad viņa kubu likšanā sacentās ar citiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidusskolā Justīne izvēlējusies padziļināti apgūt matemātiku, fiziku un angļu valodu. “Pagaidām vēl nezinu, ko darīšu pēc vidusskolas. Šos priekšmetus izvēlējos, jo tie man labi padodas. Un labas zināšanas tajos paver daudz iespēju,” saka Justīne. Brīvajā laikā viņa dzied Smiltenes vidusskolas korī “Lido” un darbojas jauniešu pašpārvaldē. Stāsts par Justīni ir stāsts par to, ka vairāk darot, arī vienmēr vairāk tiek paveikts. Šajā mācību gadā viņa jau piedalījusies angļu valodas, matemātikas atklātajā olimpiādē, bioloģijas, ķīmijas un fizikas olimpiādēs. Priekšā vēl ģeogrāfijas un matemātikas olimpiādes.

Justīne ļoti vēlas, lai šajā mācību gadā izdotos sarīkot vēl kādu Rubika kuba turnīru.

Ko par turnīru saka citi tā dalībnieki?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valters Zariņš (5. a klase): “Bija labi. Man patika. Rubika kubus lieku jau no 8 gadu vecuma, bet sacensībās gan piedalījos pirmoreiz. Ja būs tāda iespēja, noteikti piedalīšos atkal.”

Hugo Pakalns (6. a klase): “Bija interesanti paskatīties, cik ātri Rubika kubus liek citi un pārbaudīt savus spēkus. Noteikti iesaku šo nodarbi arī citiem. Darbošanās ar Rubika kubu palīdz attīstīt loģisko domāšanu un vēl paliek veiklāki pirksti, kas svarīgi rakstīšanā.”

Eduards Kalniņš (6. a klase): “Noteikti nākšu uz šādiem čempionātiem vēl. Bija interesanti sacensties ar spēcīgiem pretiniekiem. Pirmo Rubika kubu saliku 10 gadu vecumā. Sākumā gāja lēni, bet tagad to varu izdarīt jau 55 sekundēs.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kārlis Kulbergs (6. c klase): “Līdz šim biju sacenties Rubika kubu likšanā ar klasesbiedriem starbrīžos, bet sacensībās piedalījos pirmoreiz. Es pirmoreiz Rubika kubu saliku 7 gadu vecumā. Taču sacensībās tik un tā nebija viegli, jo arī pārējie bija ļoti veikli.”

Svens Ivdris (4.d klase): “Savā klasē esmu vienīgais, kurš aizraujas ar Rubika kubu likšanu, tāpēc bija interesanti sacensties ar citiem. Ļoti gribētos, lai skolā vēl notiktu šādi čempionāti. Rubika kubus lieku no 9 gadu vecuma. Man labi padodas matemātika un domāju, ka tā nav nejauša sagadīšanās. Savi nopelni tajā noteikti ir arī Rubika kubu likšanai.”

Vērojot, ar kādu aizrautību turnīra dalībnieki darbojas, bija patiess prieks par visiem dalībniekiem. Paldies pasākuma organizatorei!

Baiba Vahere

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.