Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pirmdien daudzviet reģionos lauksaimnieki uzsāks protestus

Zemnieki ir gatavi rīkoties, protesti tiks sākti ar mērķi pievērst uzmanību un rast risinājumu daudziem lauksaimniecības nozarē sasāpējušiem jautājumiem, kas “iestrēguši politiskajos un ierēdniecības gaiteņos”.
FOTO: https://www.pbs.org

Lai pievērstu uzmanību un rastu risinājumu daudziem lauksaimniecības nozarē sasāpējušiem jautājumiem, kas iestrēguši politiskajos un ierēdniecības gaiteņos, Latvijas zemnieki 5. februārī sāks protestus reģionos, informēja biedrībā “Zemnieku saeima”. Nozares pārstāvji atzīst, ka birokrātiskās prasības un valdības pārstāvju vienaldzība draud samalt lauksaimniecības nozari.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrībā informēja, ka pirmajā posmā protesti plānoti miermīlīgi, lauksaimniekiem pulcējoties katra reģiona iepriekš definētās lokācijās. Precīzs pulcēšanās vietu plāns būs pieejams tuvākajās dienās.

Lauksaimnieku reģionālie protesti plānoti Valmierā, Gulbenē, Saldū, Talsos, Liepājā, Jelgavā, Dobelē, Bauskā, Limbažos, Daugavpilī, Rēzeknē un Koknesē.

Pirmdien lauksaimnieku pulcēšanās paredzēta kooperatīva VAKS teritorijā, sākot no pulksten 9. Savukārt izbraukšana maršrutā sāksies pulksten 11.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Redzot interesi par plānoto protesta akciju, pieļauju, ka noteikti piedalīsies arī Smiltenes un Valkas puses zemnieki. Arī pēc lauksaimniecības organizāciju nesen notikušās tikšanās ar zemkopības ministru gaidītās atbildes un konkrētība netika sniegta. Mums nekas cits neatliek, kā atgādināt par savām prasībām, rīkojot protesta akcijas. Ja arī pēc 5. februāra netiks sagaidītas kādas izmaiņas, pēc protestiem reģionos noteikti sekos zemnieku un lauksaimniecības tehnikas brauciens uz galvaspilsētu,” “Ziemeļlatvijai” stāsta Jānis Ločmelis no zemnieku saimniecības “Mazdzērvītes” Kocēnu pagastā. Viņš ir viens no tiem, kurš uzņēmies koordinēt protesta akcijas norisi Valmieras pusē.

Viņš aicina arī tuvējo novadu lauksaimniekus būt aktīviem. “Viens no būtiskākajiem jautājumiem, kas mūs satrauc, ir graudu imports no Krievijas un Baltkrievijas. Varbūt tāpēc rodas iespaids, ka šajā akcijā vairāk ir koncentrēšanās uz graudiniekiem, taču es vēlos uzsvērt, ka šobrīd nav svarīgi, kādu lauksaimniecības nozari pārstāvam, cik lieli vai mazi esam. Pirmdien mums ir jābūt vienotiem domās un garā, jo birokrātija traucē mums visiem katram darīt savu darbu,” viņš uzsver.

Ar J. Ločmeli var sazināties pa tālruni 26387952, lai precizētu informāciju par protesta dalībnieku pulcēšanās vietu. Ir izveidota “WhatsApp” grupa, kurai ceturtdienas vidū bija jau pievienojušies ap 450 dalībnieku. Visticamāk, ne visi no tiem sēdīsies traktorā un piedalīsies protesta braucienā, taču ar ieteikumiem, plakātiem un saukļiem dalās gana aktīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Zemnieku saeimas” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš informē, ka Latvijas lauksaimniecības nozares pārstāvji kopš prasību iesniegšanas Zemkopības ministrijai un ministram Armandam Krauzem lauksaimnieku ārkārtas sapulces laikā pērn 2. novembrī Slampē pacietīgi ieturējuši diplomātisku nogaidīšanas pauzi. Latvijas lauksaimnieku pacietības mērs ir pilns, tāpēc šis ir brīdis, lai rīkotos.

Lauksaimnieku prasības ar konkrētiem termiņiem ir vērstas uz šādiem nozarei kritiski svarīgiem jautājumiem: Krievijas un Baltkrievijas pārtikas produktu tūlītējs importa aizliegums bez pārejas perioda; 5% samazinātās PVN likmes atjaunošana Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām un dārzeņiem; nozares konkurētspējas veicināšana; birokrātijas mazināšana lauksaimniecības nozarē; plašāka pieeja apdrošināšanas un apgrozāmo līdzekļu programmām; atteikšanās no nacionāla līmeņa zemes apgrūtinājumiem vai citiem zemes lietošanas ierobežojumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.