Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pirmajiem uzņēmējiem piešķir preču zīmes “Radīts Valmieras novadā” lietošanas tiesības

Publicitātes foto.

15. augustā svinīgā pasākumā pirmajiem 14 uzņēmējiem piešķirtas preču zīmes “Radīts Valmieras novadā” un tās angliskās versijas “Origin – Valmiera Region” lietošanas tiesības. Tas dod iespēju uzņēmumiem savas produkcijas popularizēšanā (reklāmas materiālos, uz iepakojuma u.c.) izmantot preču zīmi, tādējādi norādot uz produktu izcelsmes vietu – Valmieras novadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmie preču zīmes “Radīts Valmieras novadā” lietošanas tiesības saņēma 14 vietējie ražotāji: SIA “Naukšēni”, SIA “Bauņu sēta”, SIA “Trīs Ozolzīles”, SIA “Atspole”, SIA “pesto.lv”, z/s “Mežmalas – 1”, z/s “Mežvijas”, z/s “Kaņepītes” un mājražotāji Tatjana Kotova, Sandriņas ievārījumi, Gundars Bergs, Alise Zariņa, Aiga Stiere, Dace Šulce.

Preču zīmes mērķis ir veicināt vietējo Valmieras novada ražotāju, mājražotāju un amatnieku atpazīstamību, pārdošanas apjoma pieaugumu, kā arī stiprināt Valmieras novada vietas tēlu vietējā un ārvalstu tirgū.

Pasniedzot apliecinājumus un īpašas preču zīmes tirdzniecības vietas noformējumam, Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks norādīja uz katra ražotāja pienesumu kopējās novada attīstības veicināšanā: “Mēs lepojamies ar uzņēmīgiem, aktīviem un radošiem iedzīvotājiem. Katrs lielāks vai mazāks ražotājs dod iespēju mums kopīgi veidot dzīvošanai, strādāšanai un izaugsmei labvēlīgu vidi, tādēļ esmu gandarīts, ka šī sadarbība ir abpusēja un ar preču zīmi varam gan izcelt mūsu labākos ražotājus, gan veicināt Valmieras novada atpazīstamību un vairot pozitīvas asociācijas.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikties preču zīmes “Radīts Valmieras novadā” lietošanai var jebkura fiziska vai juridiska persona, kura normatīvos aktos noteiktā kārtībā ir reģistrējusi saimniecisko darbību Valmieras novada administratīvajā teritorijā. Pirms preču zīmes lietošanas apliecinājuma saņemšanas pašvaldība izvērtē produkta kvalitāti, ražošanas vietu, kā arī ražotāja reputāciju, lai preču zīme ne vien norādītu uz preces izcelsmes ģeogrāfisko vietu, bet arī būtu kā apliecinājums Valmieras novada ražotāju atbildībai un kvalitātei.

Preču zīmi, atkarībā no nepieciešamības un iespējām, ražotāji var lietot uz preces vai iepakojuma, iestrādāt etiķetes dizainā, kā arī izvietot interneta vietnē vai tirdzniecības punktā, pievēršot uzmanību izcelsmes vietai un ļaujot pircējam atpazīt Valmieras novada ražojumus. Tas ļauj Valmieras novada vārdam izskanēt plašāk Latvijas un pat  pasaules mērogā, jo varam lepoties ar ražotājiem, kas savai produkcijai noieta tirgu atraduši arī ārpus valsts robežām.

Preču zīmi veido Valmieras novada simbols – izaugsmes medaļa, kas papildināta ar tekstu “Radīts Valmieras novadā”, kā arī angliskajā versijā “Origin – Valmiera Region”. Izaugsmes medaļa simbolizē esošos Valmieras novada cilvēku sasniegumus  un lepošanos par tiem, kā arī motivē jaunu mērķu izvirzīšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ražotāji – fiziskas vai juridiskas personas, kas vēlas savā komunikācijā izmantot preču zīmi “Radīts Valmieras novadā” aicināti iesniegt pašvaldībā iesniegumu, kam pievienota produkta dizaina skice vai etalona paraugs. Iesniegums atrodams Valmieras novada tīmekļvietnē www.valmierasnovads.lv sadaļā Pašvaldība – Dokumenti.

Informāciju sagatavoja: Laura Moča, Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas digitālās komunikācijas un mārketinga speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.