Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Piespriež sodu par vīrieša slepkavības mēģinājumu Smiltenē

Brīvības atņemšana uz pieciem gadiem un trijiem mēnešiem un probācijas uzraudzība uz diviem gadiem, – tāds ir sods, ko Vidzemes rajona tiesa piespriedusi Smiltenes iedzīvotājam Danielam Zariņam par miesas bojājumu nodarīšanu vīrietim ar nazi, vairākas reizes viņu sadurot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spriedums vēl nav stājies spēkā.

Jau rakstījām, ka Vidzemes rajona tiesas tiesvedībā vairākus mēnešus atradās kriminālprocess Daniela Zariņa apsūdzībā pēc Krimināllikuma 15. panta ceturtās daļas un 116. panta par slepkavības mēģinājumu. Lietas izskatīšana notika vairākās slēgtās tiesas sēdēs.

30. novembrī tika pabeigta lietas izskatīšana un pasludināts saīsinātais spriedums. Apsūdzētais atzīts par vainīgu Krimināllikuma 15. panta ceturtajā daļā un 116. pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un sodīts ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un trijiem mēnešiem un ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem, informē Sintija Ādamsone, Vidzemes rajona tiesas priekšsēdētāja palīdze. Šobrīd spriedums nav stājies spēkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Krimināllikuma 15. panta “Pabeigts un nepabeigts noziedzīgs nodarījums” ceturtajā daļā par nozieguma mēģinājumu atzīstama apzināta darbība (bezdarbība), kas tieši vērsta uz tīšu tā izdarīšanu, ja noziegums nav izdarīts līdz galam no vainīgā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ.

Jau rakstījām, ka 2022. gada novembrī Smilteni satricināja kāds pilsētā agrāk nepiedzīvots notikums – tobrīd vēl 17 gadus vecs vietējais jaunietis publiskā vietā (pie Smiltenes poliklīnikas) ap pulksten 18 uzbruka garāmgājējam, 1963. gadā dzimušam vīrietim, un ar nazi nodarīja viņam miesas bojājumus, vairākas reizes sadurot. Rakstījām arī, ka Valsts policija iespējamo vainīgo personu aizturēja un tiesa aizturētajam piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu.

Aizdomās par vīrieša saduršanu Smiltenē tika aizturēts vietējais jaunietis, tobrīd 17 gadus vecs puisis no normālas ģimenes, Smiltenes vidusskolas 9. klases absolvents, kurš pēc pamatskolas absolvēšanas pērn aizgāja mācīties uz tehnikumu Kurzemē par Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsēju glābēju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.