Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Piešķirts valsts finansējums Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru izveidei

Valkas novada Valsts un pašvaldību vienotā klientu apkalpošanas centra vadītāja Baiba Vorobjeva kopā ar Aksanu Demidočkinu, kura atgriezusies darbā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, iedzīvotājiem sniedz ne tikai konsultācijas, bet arī vecāka gadagājuma cilvēkiem palīdz veikt maksājumus internetbankā, jo pilsētā nav nevienas bankas filiāles. FOTO: INGA KARPOVA

Valkas novada pašvaldība ir uzsākusi darbu pie Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru izveidi Valkas novada Kārķos, Vijciemā un Zvārtavā. Valkas novadā šādi centri jau ir pieejami gan Valkā, pašvaldības ēkas Rīgas ielā 25 1. stāvā, gan arī Ērģemes pagastā, “Čiekuriņi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Septembra sākumā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izveidotā komisija skatīja Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru pašvaldību iesniegtos pieteikumus jaunu vienoto klientu apkalpošanas centru izveidei. Šogad saņemti 11 pašvaldību 52 pieteikumi, tostarp arī pieteikums no Valkas novada pašvaldības. Lai īstenotu ieceri Kārķos, Vijciemā un Zvārtavā izveidot Valsts un pašvaldības vienotos klientu apkalpošanas centrus (VPVKAC), novada pašvaldībai bija jāsagatavo un jāiesniedz atkārtots pieteikums valsts budžeta dotācijas saņemšanai 2023. gadā par VPVKAC izveidi šajos trijos pagastos ar kopējo finansējumu 30 858 eiro.

Šo triju pagastu iedzīvotājiem svarīgā projekta ietvaros ir paredzēts veikt darbinieku datorizētu darba vietu izveidi, kas nodrošina attālinātu audiovizuālu komunikāciju un iespēju norēķināties ar maksājumu kartēm, publiskas pieejamības datoru iegādi, brīvpieejas interneta ierīkošanu klientu uzgaidāmajās telpās, mēbeļu iegādi, kā arī veikt specifiskus vides un informācijas pieejamības nodrošināšanas pasākumus, ievērojot vajadzības, kādas ir personām ar redzes, dzirdes, kustību un garīga rakstura traucējumiem.

Valkas novada VPVKAC vadītāja Baiba Vorobjeba norāda, ka tā ir Latvijas valsts nostāja, ka katrā pagastā ir jābūt šādiem VPVKAC. Proti, iedzīvotāji, atnākot uz šo centru, vienkopus var saņemt gan valsts iestāžu, gan arī pašvaldības pakalpojumus. B. Vorobjeva atzīst, ka pagaidām Ērģemes pagasta VPVKAC iedzīvotāju apmeklējums ir neliels. Statistikas dati rāda, ka septembrī šo centru apmeklējuši deviņi iedzīvotāji. Savukārt Valkas novada VPVKAC Valkā – 110 apmeklētāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Valkas centrā klientus klātienē jau kādu laiku vairs neapkalpo Valsts ieņēmuma dienesta speciālists. Līdz ar to apkalpojām daudzus iedzīvotājus, kuri no Valsts ieņēmuma dienesta bija saņēmuši vēstules par nodokļu atmaksas 2022. gadam deklarācijas iesniegšanu. Palīdzējām viņiem elektroniski iesniegt šīs deklarācijas un ne tikai par 2022. gadu, bet arī vēl iepriekšējiem.

Pie mums vēršas arī pēc konsultācijām, īpaši par notāru, kurš diemžēl Valkā vairs nav pieejams. Pašlaik mūsu rīcībā nav informācijas, kad Valkā varētu būt atkal pieejami notāra sniegtie pakalpojumi. Sākotnēji tika runāts, ka, iespējams, oktobra beigās kāds varētu uzsākt praksi tepat Rīgas ielā 25, 1. stāvā, bet šobrīd par to vēl nav nekādas informācijas. Sazinājāmies ar Notāru padomi, viņi apgalvoja, ka tas esot normāli, ka notāri rotē. Tā notiekot visā Latvijā. Iedzīvotāju interese par notāru tiešām ir liela. Dažiem novada iedzīvotājiem ir gadījušies misēkļi, piesakoties pie notāra. Ieraduma pēc viņi ierodas pie notāra Valkā, Rīgas ielā 25, kaut gan pieraksts ir pie notāra Valmierā, Rīgas ielā 25C. Tā ir gadījies,” atklāj B. Vorobjeva.

Lai jaunie pagastu centri varētu uzsākt savu darbību, novada pašvaldība gatavo pieteikumu jaunas datortehnikas iepirkumam un tiek remontētas telpas. Kārķos šis centrs būs tur, kur atrodas pagasta bibliotēka pagasta pārvaldes ēkā, Vijciemā – arī bibliotēkas telpās Vijciema pagasta “Druvās”, bet Zvārtavas pagastā, Luturskolā, arī bibliotēkas telpās. Šajos jaunajos centros klientus apkalpos bibliotēkas darbinieces un pagasta uzskaitveži līdzīgi kā Ērģemē. Jauni darbinieki netiks pieņemti.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.