Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Piepilda “Drosmes kastes”

“Drosmes kastu” pildīšana ieguvusi lielu atsaucību. Sarūpētās lietas priecēs daudzus bērniņus, kuriem nākas uzturēties slimnīcā. FOTO: NO PERSONĪGĀ ARHĪVA

Vairākas izglītības iestādes atsaukušās aicinājumam piepildīt Bērnu slimnīcas ieviestās “Drosmes kastes”, kas palīdz pacientos raisīt pozitīvas emocijas un mazināt bailes vai satraukumu pirms gaidāmās procedūras vai manipulācijas. “Drosmes kastes” pildītas Smiltenes vidusskolā un Palsmanes pirmsskolas izglītības iestādē. Akcijā iesaistījās arī Apes pirmsskolas izglītības iestāde “Vāverīte”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemassvētki ir laiks brīnumiem un labiem darbiem, pārliecinātas pirmsskolas grupiņas “Bitītes” skolotājas Laura Buča un Marta Dreimane, kuras labdarības akciju organizēja Smiltenes vidusskolā. “No 20. novembra līdz 13. decembrim Smiltenes vidusskolā norisinājās labdarības akcija “Ticot brīnumiem”, kuras ietvaros tika saziedotas jaunas rotaļlietas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas “Drosmes kastei”, lai palīdzētu iepriecināt bērnus medicīnisko procedūru laikā. Skolā izveidojām arī tādu jauku dāvināšanas laikam raksturīgu fotostūrīti, kur pēc mantu noziedošanas un ne tikai bija iespēja nobildēties jaukām atmiņām,” stāsta Laura un atklāj, ka akcijai pievienojusies arī Palsmanes pagasta pirmsskolas izglītības iestāde. “Mums darbā mēneša tēma bija – ticēt brīnumiem. Kopā ar kolēģi Martu mums radās ideja, ka mēs šo brīnumu varētu uzburt. Izdomājām, ka varam noorganizēt labdarības akciju, skolā izveidojot ziedoto mantu savākšanas punktu. Mūsu idejai pievienojās arī Palsmanes bērnudārzs, kuri savā iestādē izveidoja līdzīgu “Drosmes kastes” savākšanas punktu un tur sarūpētās lietas nogādāja mūsu skoliņā. Kopīgiem spēkiem esam radījuši Ziemassvētku brīnumu,” viņa stāsta un atklāj, ka kopā sarūpēti 697 sirdssilti sveicieni – dažādas lietas, sākot no kancelejas piederumiem līdz rotaļlietām un galda spēlēm. Pateicoties sadarbībai ar SIA “Privātbūve”, visas saziedotās lietas jau nogādātas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā.

“Ļoti priecājamies par tik lielu atsaucību, ko nemaz negaidījām. Paldies atsaucīgajiem vecākiem un darbiniekiem par piedalīšanos akcijā. Bija cilvēki, kas nāca un nesa mantas arī no malas, jo par šādu akciju bijām ielikuši informāciju sociālajos tīklos. No pieredzes zinu, ka “Drosmes kaste” tiešām noder. Esmu ar bērnu bijusi slimnīcā, kur saņēmām šādu dāvaniņu, bērnam uzreiz bija priecīgs prāts un domu novirzīšana no ārstiem un slimnīcas atmosfēras. Mums arī daži vecāki jau ir devuši ziņu un izteikuši pateicību par to, ka bērni tikuši pie sarūpētajām dāvanām, kas ir ļoti nozīmīgas laikā, kad jāuzkavējas slimnīcā. Tas sasilda sirdi,” uzsver Laura.

Savukārt Apes pirmsskolas izglītības iestādē “Vāverīte” tika organizēta cita akcija, tās laikā tika piepildītas “Drosmes kastes”, kas nogādātas SIA “Alūksnes slimnīca” bērnu nodaļā. “Mūsu iestādē šī ideja nāca no mazākās grupiņas skolotājas Diānas Petrovas. Viņai pašai ir bijusi pieredze uzturēties ar bērniem slimnīcā, līdz ar to viņa zināja, cik šāda akcija varētu būt noderīga. Tika uzrunāti visu grupiņu vecāki, un tie, kas vēlējās, arī iesaistījās akcijā. Atsaucība bija iepriecinoša. Bija tādi, kas atnesa mantas un pēc dažām dienām nāca atkal un papildināja kastes vēl ar citām lietām. Mums tuvākā slimnīca, kur nereti nonāk bērni, ir Alūksnē, tāpēc saziedotās mantas nogādājām tur. Personāls bija ļoti patīkami pārsteigts par tik dāsnu ziedojumu,” “Ziemeļlatvijai” stāsta Apes pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Iluta Apine. Viņa piekrīt savu kolēģu teiktajam: “Šis ir piemērs, kā mēs varam bērniem parādīt un mācīt citu pieredzi. Visbiežāk bērni paši gaida dāvanas, bet jau no mazotnes ir jāiemācās arī dot un radīt prieku citiem,” viņa saka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Drosmes kaste” tukšojas ātri, tāpēc ziedot un atvērt sirdi aicināts ikviens, kam ir tāda iespēja, atgādinot, ka “Drosmes kastēs” var likt nelielas mantas izmērā līdz 30 centimetriem, tostarp bērniem drošas rotaļlietas, puzles, grāmatas, galda spēles, mantas sportiskām aktivitātēm un citu. Visiem priekšmetiem jābūt jauniem un to oriģinālajā iepakojumā. “Drosmes kastē” neliek ēdienu, tostarp saldumus, un mantas, kas izmērā pārsniedz 30 centimetrus vai nav bērniem drošas (piemēram, satur sīkas detaļas, magnētus un tamlīdzīgi).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.