Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pieņemts lēmums par Valkas novada bibliotēku reorganizāciju

Foto: No “Facebook”

Jaunais gads nesīs būtiskas pārmaiņas Valkas novada pagastu bibliotēkām. Proti, novada pašvaldības deputāti nolēma īstenot novada teritorijā esošo bibliotēku tīkla reorganizāciju, veicot daļēju centralizāciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc reorganizācijas šīs pagastu bibliotēkas būs novada Centrālās bibliotēkas struktūrvienības. Līdz šim tās bija novada pašvaldības iestādes.

Novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis skaidro, ka šī reorganizācija nenozīmē kādas pagasta bibliotēkas slēgšanu, jo līdz šim jau daudz darīts, lai bibliotēku darbu sakārtotu atbilstoši iedzīvotāju blīvumam un pieprasījumam. “Ziemeļlatvija” atgādina, ka pirms kāda laika pašvaldība pieņēma slēgt Omuļu bibliotēku, kas atradās Ērģemes pagastā. Tā šajā mazapdzīvotajā vietā pie Latvijas – Igaunijas robežas bija vienīgā sabiedriskā iestāde, kuru varēja apmeklēt vietējie iedzīvotāji. Likvidējot šo bibliotēku, ir noorganizēts, ka Omuļu iedzīvotāji noteiktās dienās ar pagasta autobusu var doties uz Ērģemes bibliotēku apmainīt grāmatas vai arī piedalīties bibliotēkas rīkotajos pasākumos.

Šis lēmums par reorganizāciju tapis vairāku iemeslu dēļ. Proti, jau kādu laiku pašvaldība strādā pie tā, lai novadā izskaustu viena darbinieka institūciju. Gadījumā, ja šis darbinieks ilgstoši slimo, ir problēmas ar viņa aizstāšanu, līdz ar to iestādes durvis ilglaicīgi ir slēgtas un iedzīvotāji nesaņem vajadzīgo pakalpojumu. Pašvaldībai ir iecere pagastu bibliotēkās, piemēram, Ērģemē, izveidot vienotu klientu apkalpošanas centru, kas ļaus vietējiem iedzīvotājus nepieciešamos pakalpojumus saņemt tuvāk savai dzīvesvietai, nevis doties uz Valku, piemēram, lai apmeklētu Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru.

Novada Centrālās bibliotēkas vadītāja Līga Tetere skaidro, ka bibliotēku daļēja reorganizācija nepieciešama, lai nodrošinātu vienmērīgu bibliotēku vienotu attīstību, funkciju un uzdevumu izpildi visā novada administratīvajā teritorijā. Reorganizācijas rezultātā beigs pastāvēt Ērģemes pagasta bibliotēka, Kārķu pagasta bibliotēka, Zvārtavas pagasta bibliotēka, Vijciema pagasta bibliotēka un Valkas pagasta bibliotēka kā patstāvīgas iestādes. Šīs bibliotēkas kļūs par novada Centrālās bibliotēkas struktūrvienībām bez juridiskas personas tiesībām. Veicot reorganizāciju līdz 1. februārim, novada Centrālajai bibliotēkai izveidos vairākas struktūrvienības – “Ērģemes bibliotēka” ar nodaļu Turnā, “Kārķu bibliotēka”, “Lugažu bibliotēka” ar nodaļu Sēļos, “Vijciema bibliotēka” un “Zvārtavas bibliotēka”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.