Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pienākumu vakcinēties Smiltenes novada pašvaldības struktūrvienībās izpildījuši 96,63% darbinieki

Šī gada 9. oktobrī Ministru Kabineta izdotais rīkojums Nr. 720 noteic, ka valsts, pašvaldību iestāžu un kapitālsabiedrību darbiniekiem ir obligāts pienākums veikt vakcināciju pret Covid-19 vīrusa infekciju. Pienākumu vakcinēties Smiltenes novada pašvaldības struktūrvienībās izpildījuši 96,63% darbinieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldības iestādēs, kapitālsabiedrībās un struktūrvienībās kopumā strādā 1241 darbinieks, no kuriem 87,09% darbinieku ir ar Covid-19 vakcinācijas sertifikātu, 1,54% darbinieku ir ar sadarbspējīgu pārslimošanas sertifikātu un 8% pašvaldības darbinieku vēl gaida, kad sertifikāts stāsies spēkā. Daļa pašvaldības darbinieku jeb 3,37% šobrīd neplāno ievērot obligāto pienākumu vakcinēties. 

Pašvaldībām ir jāspēj nodrošināt epidemioloģiski drošus publiskos pakalpojumus, neapdraudot ne klientus, ne darbinieku drošību, tādēļ publiskajā sektorā un jomās strādājošajiem ir paredzēta prasība būt vakcinētiem. Turklāt pašvaldību iestādēs ir jātiecas nodrošināt darba nepārtrauktību, lai nodrošinātu pakalpojuma pieejamību jebkurā laikā, tādēļ nav pieļaujams, ka, vīrusa uzliesmojuma un darbinieku slimības dēļ, pašvaldības iestādē tiek ierobežota pakalpojumu pieejamība iedzīvotājiem.

Ministru Kabineta rīkojumā Nr. 720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” pēc 9.novembra grozījumiem ir noteikts:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja darbinieks (amatpersona) vakcināciju nav uzsācis līdz 2021.gada 15.novembrim, darba devējs darbinieku atstādina no darba pienākumu veikšanas. Saskaņā ar šo rīkojumu darba devējam netiek dota izvēles iespēja neatstādināt darbinieku un, pamatojoties uz rakstveida rīkojumu, atstādināšanas process var tikt uzsākts sākot ar šī gada 16.novembri.

Ja darbiniekam līdz 15.novembrim ir uzsākts vakcinācijas process un vakcinācijas sertifikātu tas iegūs ne vēlāk kā līdz 2021.gada 15.decembrim, līdz sertifikāta iegūšanai darbinieks (amatpersona) var turpināt pildīt savus darba pienākumus klātienē, uzrādot testēšanas sertifikātu, kas izsniegts ne agrāk, kā pirms 72h. Izdevumus, kas saistīti ar testa veikšanu, darbinieks sedz no saviem līdzekļiem, ja nav citas vienošanās ar darba devēju.

Atstādināšana ir pagaidu aizliegums darbiniekam atrasties darba vietā un veikt darbu, par atstādināšanas laiku neizmaksājot darba samaksu. Darbinieks tiek atstādināts no darba pienākumu veikšanas ne ilgāk kā uz 3 mēnešiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziņojumā apkopota statistika par situāciju novadā līdz šī gada 5.novembrim. Tendence rāda, ka, izvērtējot atstādināšanas ietekmi un nākotnes perspektīvas, cilvēki, tomēr, izvēlas vakcinēties, tādēļ esošā situācija Smiltenes novada pašvaldības darbinieku vakcinācijas aptverē  var mainīties. 

Informāciju sagatavoja: Linda Beitika, Smiltenes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.