Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pieminēs janvāra barikāžu notikumus

www.pexels.com

Atceroties un pieminot 1991. gada janvāra barikāžu notikumus, piektdien, 19. janvārī, pulksten 14 Kārķu tautas namā notiks tikšanās ar uzņēmēju, profesoru, alpīnistu, zemessargu, brīvprātīgo karavīru Ukrainā, grāmatu autoru Juri Ulmani.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā būs nopērkama viņa grāmata “Kad karš kļūst personisks”. Grāmatā autors apraksta Ukrainas kara pirmo gadu 26 īsās epizodēs, kas savā starpā nav saistītas, viņš akcentē cilvēku vērtības, karavīru ikdienu un viņu pašaizliedzīgo spēju sadarboties un aizstāvēt Ukrainas neatkarību. Visus ienākumus no grāmatas paredzēts ziedot biedrībai “Tev”, lai atbalstītu Ukrainas aizstāvjus. Tiek lēsts, ka tie varētu būt kādi desmit tūkstoši eiro, kas palīdzētu nopirkt dronus Ukrainas aizstāvjiem.

Pēc tam pulksten 16 piemiņas pasākuma apmeklētāji varēs noskatīties 2023. gada maijā pirmizrādi piedzīvojušo dokumentālo filmu “Astra”. Tas ir vēsturiski biogrāfisks stāsts par unikālu personību ar nesalaužamu garu un stipru mugurkaulu – Gunāru Astru (1931‒1988). Viņš drosmīgi rīkojās saskaņā ar savu sirdsbalsi, būdams pārliecināts, ka Latvija reiz būs brīva. Gunāra Astras personību un laikmetu filmā iezīmēs trīs filmas varoņi – TV operators Raits Valters, rakstnieks Alfrēds Stinkuls un tēlnieks Gļebs Panteļejevs, kurš veido pieminekli Astram.

1991. gadā uz barikādēm no Kārķiem uz Rīgu devās 99 pagasta iedzīvotāji. Pagasta pārvaldes speciāliste Sandra Pilskalne stāsta, ka katru gadu pagastā tiek rīkots barikāžu atceres pasākums, jo ir svarīgi šos notikumus atcerēties, neaizmirst un par tiem stāstīt jaunākajai paaudzei. Pirms dažiem gadiem kārķēnieši organizēti devās uz Rīgu, lai svinīgā pasākumā 1991. gada barikāžu muzejā saņemtu Barikāžu piemiņas zīmi. To pasniedza 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības prezidents Renārs Zaļais un operatora Jura Podnieka atraitne Elga Podniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.