Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Piemiņas brīžos atcerēsies skaudros Latvijas vēstures notikumus

Kārķu pagastā kopš 1991. gada ir tradīcija iedeg piemiņas svecītes, godinot tos pagasta ļaudis, kas piedzīvojuši izsūtījumu uz Sibīriju. Foto: Sandra Pilskalne

Lai pieminētu 1949. gada 25. marta komunistiskā genocī­da upurus, kad uz Sibīriju izsūtīja nevainīgus Latvijas iedzīvotājus, piektdien, 25. martā, Kārķos un Valkas pagas­ta Lugažu stacijā notiks piemi­ņas pasākumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kārķu pagasta pārvaldes speciā­liste Sandra Pilskalne aicina piekt­dien pulksten 12.30 piemiņas brī­dī “Kas cilvēks ir bez dzimtenes?” represijās cietušajiem kopā sanākt pie Pelēkā akmens. Šī piemiņas vieta ir izveidota 1991. gada 14. jūnijā. Pēc tam vietējā tautas na­mā notiks sarunu pēcpusdiena pie tējas tases kopā ar vēsturnie­kiem – Vidzemes Augstskolas emeritēto profesori Viju Daukšti un vēsturnieku un diplomātu Bo­nifāciju Daukštu. Viņi ir atguvuši dzimtas mājas Kārķu pagastā, ku­ras pašlaik tiek atjaunotas. S. Pils­kalne stāsta, ka represijās cietuši un uz Sibīriju 1941., 1946. un 1949. gadā izvesti 43 viensētu ie­dzīvotāji, kopumā 99 pagasta ie­dzīvotāji. No tiem daudzi jau aiz­gājuši mūžībā.

“Šis gads, notikumi pasaulē un Ukrainā vēl spilgtāk pastiprina šīs tradīcijas nozīmību – cik svarīgi ir atcerēties, pieminēt, atgādināt un domāt,” uzskata S. Pilskalne.

Piemiņas pasākums notiks arī Lugažu dzelzceļa stacijā. Valkas pagasta saieta nama “Lugažu mui­ža” vadītāja Zane Mīļā informē, ka piektdien pulksten 15 Lugažu sta­cijā notiks piemiņas brīdis. Ir pa­domāts par iedzīvotājiem, kuriem nav savas personīgās automašīnas. Proti, autobuss uz Lugažu staciju no Valkas pilsētas kultūras nama aties pulksten 14.45.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.