Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Piektdien Smiltenē darbosies atbalsta centrs Ukrainas pilsoņiem

Piektdien, 21.oktobrī, Smiltenē, Dārza ielā 11, no plkst. 9.00 līdz plkst. 16.00 darbosies atbalsta info centrs, kur Ukrainas pilsoņiem būs iespējams reģistrēties pašvaldībā, sakārtot darba vīzu un uzturēšanās atļauju pieteikuma dokumentus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atvērtajā info centrā pašvaldība iespēju robežās sniedz konsultatīvu atbalstu par:

  • Mājokļa jautājumiem – galvenokārt par pagaidu izmitināšanas vietām, kas pieejamas novada teritorijā.
  • Vīzas un uzturēšanās atļauju dokumentācijas sakārtošanu – lai varētu ilgstoši dzīvot un strādāt Latvijā, nepieciešama vīza. Vīzas derīguma termiņš ir 1 gads, tā dod tiesības uz nodarbinātību bez ierobežojumiem un piekļuvi dažādiem citiem pakalpojumiem.
  • Reģistrācija novada teritorijā – kur pašvaldības klientu apkalpošanas speciālists, reģistrē personas informāciju (vārdu uzvārdu, dzimšanas datus, pases vai cita dokumenta datus, kontaktinformāciju, vietu, kur cilvēks ir apmeties utt.) valsts informācijas sistēmā.
  • Iespēja pieteikties konsultācijai par nodarbinātību, kur Nodarbinātības valsts aģentūra konsultē par iespējām atrast darbu, piedāvājot jau apkopotās vakances, kā arī nepieciešamības gadījumā palīdzēs pieteikties bezdarbnieka statusam.
  • Smiltenes novada pašvaldības  Sociālā dienesta darbinieki konsultē par iespējām saņemt sociālos pabalstus, par sociālā atbalsta sistēmu Latvijā un citiem sociālās aprūpes pakalpojumiem. Pabalstu izmaksas notiek tikai uz Latvijā atvērtiem bankas kontiem.
  • Izglītība (skolas un bērnudārzi), ja  plānota ilgāka uzturēšanās novadā – pašvaldības izglītības speciālisti palīdz pieteikt bērnu novada izglītības iestādē. 

Informāciju sagatavoja: Linda Beitika, Smiltenes novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.