Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Piektdien noslēgsies pieteikšanās erudīcijas konkursam “FIZMIX Eksperiments”

Publicitātes foto.

Vēl līdz piektdienas, 17. februāra vakaram 8. un 9. klašu skolēni un skolotāji aicināti pieteikt komandas AS Latvenergo rīkotajam erudīcijas konkursam FIZMIX Eksperiments. Konkurss turpinās pētīt nākotnes enerģiju Latvijai un pasaulei, un fizikas un atjaunīgās enerģijas eksperti rosinās jauniešus un plašāku sabiedrību atklāt, kā zināšanas fizikā palīdz veidot ilgtspējīgu nākotni. Konkurss noslēgsies  ar Latvijas Fizikas festivālu aprīlī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai piedalītos ”FIZMIX Eksperimentā”, jāizveido komanda, kurā ir pieci 8. un/vai 9. klašu skolēni un viens skolotājs – konsultants. Viens skolotājs drīkst būt konsultants vairākām komandām. Komandu pieteikumi līdz 17. februāra vakaram jāreģistrē vietnē www.fizmix.lv/eksperiments.

Jau pirmdien, 20. februārī sāksies konkursa pirmā – atlases kārta, kurā visas komandas, kas reģistrējušās konkursam, sacentīsies par iespēju iekļūt pusfinālā. Katra Latvijas reģiona un Rīgas pilsētas 10 labākās komandas, kopā 60, tiksies pusfinālā, kas notiks Latvijas Fizikas festivāla ietvaros. Pusfinālisti sacentīsies par iekļūšanu finālā un galveno balvu – komandas ceļojumu uz zinātnes centru. Plašāka informācija pieejama konkursa nolikumā.

Pērn konkursā piedalījās teju tūkstotis skolēnu no visas Latvijas, un uzvaras laurus plūca Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas jaunieši skolotāja Valda Jeruma vadībā. Šogad konkurss joprojām ir atvērts komandām no visas Latvijas, un tā izskaņā ne vien pusfinālisti, bet arī visi citi interesenti un fizikas entuziasti varēs piedalīties Latvijas Fizikas festivālā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss ir pielīdzināts atklātajai mācību olimpiādei, kas sniedz iespēju skolēniem un skolotājiem saņemt novērtējumu par konkursā ieguldīto darbu arī savās pašvaldībās. Tāpat piedalīšanās konkursā ir viens no kritērijiem dalībai AS “Latvenergo” iniciatīvā – projektu konkursā, kas atbalsta fizikas kabinetu pilnveidi Latvijas vispārizglītojošās skolās un tiek īstenots sadarbībā ar nodibinājumu “Iespējamā misija”.

Informāciju sagatavoja: Lelde Bukovska, konkursa koordinatore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.