Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pieejams ES fondu atbalsts pedagogu piesaistei un noturēšanai

Foto: pixabay.com

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Latvijas Universitātei (LU) sagatavot un iesniegt projektu Eiropas Sociālā fonda+ (ESF+) līdzfinansējuma saņemšanai indukcijas gada ieviešanai pedagogu sagatavošanas studiju programmās. No ESF+ finansējuma šim mērķim pieejami 2,9 miljoni eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātās ES fondu programmas mērķis ir sniegt atbalstu skolotāja kvalifikāciju ieguvušajiem pedagogu sagatavošanas studiju programmu absolventiem pirmajā gadā pēc studiju pabeigšanas, lai piesaistītu un noturētu pedagogus.

Paredzēts, ka projekta īstenošanā  Latvijas Universitāte kā sadarbības partnerus piesaistīs visas augstskolas, kas īsteno pedagogu sagatavošanas studiju programmas.

Pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 3 425 840 eiro, Eiropas Sociālā fonda Plus finansējums –  2 911 964 eiro, valsts budžeta līdzfinansējums – 513 876 eiro apmērā. Maksimālais attiecināmais ESF+ finansējuma apmērs nepārsniedz 85 procentus no projekta kopējā attiecināmā finansējuma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektu iesniegumi Latvijas Universitātei jāiesniedz līdz š.g. 2. oktobrim. Atlases dokumentācija publicēta CFLA tīmekļvietnē.

ESF+ atbalsts projekta īstenošanai paredzēts 4.2.2.specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot izglītības un mācību sistēmu kvalitāti, iekļautību, efektivitāti un nozīmīgumu darba tirgū, tostarp ar neformālās un ikdienējās mācīšanās validēšanas palīdzību, lai atbalstītu pamatkompetenču, tostarp uzņēmējdarbības un digitālo prasmju, apguvi, un sekmējot duālo mācību sistēmu un māceklības ieviešanu” 4.2.2.7. pasākuma “Indukcijas gada ieviešana pedagogu sagatavošanas studiju programmās” īstenošanas noteikumi” ietvaros.

Informāciju sagatavoja: Lingita Lina Henritiusa, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.