Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pieejams ES fondu atbalsts nevalstiskajām kultūras nozares organizācijām

Foto: pixabay.com

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir uzaicinājusi 32 kultūras nozares nevalstiskās organizācijas sagatavot projekta iesniegumus Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļu saņemšanai, lai veicinātu plašāku kultūras pakalpojumu pieejamību. No Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) šim mērķim pieejami vairāk nekā 1,35 miljoni eiro.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar ES fondu atbalstu nevalstiskās kultūras organizācijas varēs stiprināt starptautisko sadarbību, kā arī segt ikmēneša regulāros maksājumus, kas saistīti ar kultūras organizācijas darbības nodrošināšanu.

Pieejamais kopējais attiecināmais finansējums projektu īstenošanai ir ne mazāk kā 1,7 miljoni eiro, 80% tiek segti no ERAF atbalsta – 1 353 455  eiro – un atlikusī daļa no valsts budžeta līdzekļiem 346 545 eiro apmērā.

Lielākais finansējums paredzēts Latvijas Mākslinieku savienībai (658 tūkstoši eiro), Latvijas Teātra darbinieku savienībai ar sadarbības partneriem – Latvijas Kultūras akadēmiju un biedrību “Savienojums” (170 tūkstoši eiro) un Latvijas Okupācijas muzeja biedrībai (166 tūkstoši eiro). Saraksts ar visām organizācijām, kas var pretendēt uz atbalstu, kā arī plānoto finansējuma apjomu, noteikts ES fondu programmas Ministru kabineta noteikumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūras ministrijas izstrādātās ES fondu programmas “Atveseļošanas pasākumi kultūras jomā”  pirmās atlases kārtas mērķis ir atbalstīt darba vietu saglabāšanu organizācijās, kas darbojas kultūras un radošajās nozarēs, kā arī paātrinātu kultūras nozares organizāciju pielāgošanos jaunajiem apstākļiem un veicinātu plašāku kultūras pakalpojumu pieejamību, tādējādi radot pozitīvu ietekmi uz vietējām kopienām un veicinot reģionālās kultūrvides aktivizēšanos un ekonomisko attīstību.

Projektu atlases dokumentācija pieejama vietnē atlase.cfla.gov.lv. Projektu iesniegumus CFLA pieņems no š.g. 16. janvāra līdz 16. februārim, savukārt projektu īstenošanai atvēlēts laiks līdz 2023. gada nogalei.

Atbalsts nevalstiskajām kultūras organizācijām, izmantojot REACT-EU sniegto finansējumu, paredzēts Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 13.1.4. specifiskā atbalsta mērķa “Atveseļošanas pasākumi kultūras jomā” pirmajā projektu iesniegumu atlases kārtā “Atbalsts profesionālām nevalstiskām kultūras nozares organizācijām”.

Informāciju sagatavoja: Ieva Luste, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.