Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Piedāvā finanšu atbalstu darba devējiem, kuri uz nenoteiktu laiku nodarbina cilvēkus ar invaliditāti

Darba devējiem, kuri bezdarbniekus ar invaliditāti nodarbina uz nenoteiktu laiku, darba tiesisko attiecību sākumposmā Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) piedāvā atbalstu – ergoterapeita konsultāciju, dotāciju darba vietas aprīkošanai un dotāciju darba vadītājam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

NVA finanšu atbalstam cilvēku ar invaliditāti nodarbināšanai uz nenoteiktu laiku aicināti pieteikties komersanti, izņemot izglītības iestādes, kuru pamatuzdevums ir izglītības programmu īstenošana; pašnodarbinātās personas; lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības; biedrības un nodibinājumi, izņemot politiskās partijas.

Lai saņemtu NVA atbalstu, darba devējam jāiesniedz pieteikums tajā NVA filiālē, kuras apkalpošanas teritorijā plānota darba vieta darbiniekam ar invaliditāti. Detalizētāka informācija un pieteikuma veidlapa atrodama NVA tīmekļvietnes sadaļā “Bezdarbnieku ar invaliditāti nodarbinātība uz nenoteiktu laiku”. Aizpildītu pieteikumu var iesniegt NVA filiālē klātienē vai nosūtīt to elektroniski uz NVA filiāles e-pastu, ja pieteikums ir parakstīts ar drošu elektronisko parakstu. Pieteikums NVA jāiesniedz ne vēlāk kā viena mēneša laikā pēc darba tiesisko attiecību uzsākšanas!     .

Dotāciju darba vietas aprīkošanai NVA piešķir, ņemot vērā ergoterapeita atzinumu un darba devēja iesniegto darba vietas pielāgošanas tāmi. Dotācijas apmērs – līdz 1000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dotācija darba vadītāja atlīdzībai ir 10 eiro par katru darba vadīšanas dienu. Ja darba ņēmējam ar invaliditāti darba pieredze pēdējo desmit gadu laikā ir mazāka nekā trīs mēneši un viņam nav izglītības attiecīgajā profesijā, tad dotāciju darba vadītāja atlīdzībai NVA nodrošina pirmos divus darba attiecību mēnešus. Ja darbiniekam ar invaliditāti pēdējo 10 gadu laikā ir vismaz trīs mēnešu darba pieredze vai viņam ir izglītība attiecīgajā profesijā, vai darba līgums ir noslēgts par mazkvalificētu darbu veikšanu, tad dotāciju darba vadītāja atlīdzībai NVA nodrošina pirmajā darba attiecību mēnesi. Ja bezdarbnieka invaliditātes funkcionālais veids ir garīga rakstura traucējumi, tad dotācija darba vadītāja atlīdzībai tiek nodrošināta uz  laiku līdz sešiem mēnešiem.

Vienlaikus ar darba devēju atbalstam var pieteikties arī nodarbinātais ar invaliditāti, ja darba tiesisko attiecību sākumposmā viņam ir nepieciešams surdotulka vai atbalsta personas pakalpojums.

Plašāka informācija par NVA atbalstu darba devējiem, kuri nodarbina personas ar invaliditāti, izlasāma NVA tīmekļvietnes sadaļā “Personu ar invaliditāti nodarbinātība”.

Informāciju sagatavoja: NVA preses dienests

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.