Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Piedalies sēklu maiņā Valmierā

2. martā plkst.11:00 aicinām dārzkopības entuziastus un arī profesionāļus doties uz sēklu maiņas stendu pie veikala Gemoss, Stacijas ielā 55 un uzzināt, kas ir mantotie un lolotie kultūraugi, kas ir sēklu maiņa un kāpēc tā ir vajadzīga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā maiņas punktā var:
• dalīties ar vērtīgu un veselu augu sēklām, kuri tavā dārzā auguši vismaz 2 gadus,
• ņemt citus augus lološanai savā dārzā,
• satikties un veidot vietējo sēklu lološanas interesentu kopienu,
• iegūt jaunas zināšanas un dalīties ar savām,
• mainīties ar citām dārzkopībā noderīgām lietām
• un iegūt gandarījumu par dārzkopības vaļasprieku.

Sēklu maiņas kustība ir daļa no Latvijas Permakultūras biedrības praktiskajām aktivitātēm, lai veicinātu ekoloģisku un ilgtspējīgu dzīvesveidu. Tā ir brīvprātīga kustība, kuras ietvaros dārzkopji no saviem kultūraugiem daudzu gadu gaitā ievāc sēklas, pavairo augus ar potzariem, spraudeņiem, sīpoliem, bumbuļiem un dalās ar tiem. Tādā veidā mēs saglabājam un pavairojam vietējiem klimata apstākļiem piemērotus kultūraugus, nodrošinām pašpietiekamību saimniecībās mūsu un nākamajām paaudzēm, kā arī uzturam dabas daudzveidību.

Šogad mums pievienojas arī biedrības Zero Waste Latvija un Zaļā brīvība, kas veicinās augu un sēklu maiņas un citu dārza lietu maiņu vietējās kopienās, šādas aktivitātes iekļaujot apritīgu pakalpojumu kartē www.lietovelreiz.lv. Mūsu kopīgais mērķis ir ilgtspējīga attīstība un paradumu maiņa, veicinot kopienu apritīgās iniciatīvas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par sēklu maiņas būtību, kā arī Valmieras un citiem augu un sēklu maiņas punktiem vairāk uzzini Mantotā kultūrauga mājaslapā https://www.mantots.permakultura.lv/seklu-maina.

Ja kāds kultūraugs ir bijis kopā ar tavu ģimeni vismaz 30 gadus, tas varētu kļūt par nacionālo dārgumu – mantoto kultūraugu. Šādi augi ir izcili piemērojušies vietējiem augsnes un klimata apstākļiem.

Dodies uz sēklu maiņas punktu un izstāsti šī kultūrauga stāstu, pavairo un dalies ar šo vērtību!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šeit ir ievietots arī pasākums par visām sēklu maiņām, kas notiks Latvijā: https://www.mantots.permakultura.lv/event-details/seklu-mainas-pasakumi

Piedalies sēklu maiņā un kļūsti par sēklu lolotāju!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.