Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Piedalās akcijā “Silto džemperu diena”

Trapenes sākumskolas vecākā pirmsskolas izglītības grupiņa demonstrē savus siltos džemperus. Foto: No personīgā arhīva

Aizvadītajā nedēļā Trapenes pamatskolā valdīja siltāka atmosfēra kā ierasts, jo bērni un skolotāji nāca uz mācību iestādi savos mīļākajos džemperos. Tādā veidā skola izteica atbalstu ikgadējā akcijā “Silto džemperu diena”, kurā Vides izglītības fonds aicināja iesaistīties Latvijas izglītības iestādes, uzņēmumus, pašvaldības, ģimenes un ikvienu vides draugu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā “Silto džemperu diena” ekoskolās un citās sadarbības organizācijās notiek jau septīto gadu. Šogad tā norisinājās 17. februārī.

Akcijas mērķis ir izglītot sabiedrību par klimata pārmaiņām un veicināt videi un klimatam draudzīgākus paradumus. “Šādas akcijas norisi pamanīja direktore Una Reķe un ātri vien izlēmām, ka noteikti piedalīsimies tajā. Stundās ar bērniem daudz runājam par vidi, tiek skarti arī temati par klimata pārmaiņām,” stāsta ārpusklases darba organizatore un skolotāja Santa Briede.

Silto džemperu dienā tradicionāli telpās tiek nedaudz samazināta temperatūra. “Tāpēc visi, pavadot dienu džemperos, jutās labi un bija apmierināti. Turklāt mums tā nebija vien staigāšana džemperos, piedomājām arī par blakus aktivitātēm šajā dienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa min, ka šajā dienā katram bija uzdevums izkrāsot savu džemperi. Tas nemaz nebija tik viegli. Kāds gāja pie spoguļa sevi aplūkot, cits fotografēja telefonā. Arī pirmsskolas vecākās grupas bērni centās izkrāsot savu džemperi vai jaciņu.

Līdztekus tam bija arī vēl kāda aktivitāte – uzdevums, kurā bija jāatceras, kāds džemperis vai jaka ir katram mugurā, un pēc kāda laika jaapraksta izlozētais skolasbiedrs. Tas izvērtās par jautru pasākumu. Jo lai gan skolēnu skaits sākumskolā ir neliels, paturēt atmiņā to, kas citam bijis mugurā, nav nemaz vienkārši. “Kopā mums izdevās silta un jautra diena. Priecē skolēnu iesaiste un aizrautība par šādiem pasākumiem, jo tie skolas ikdienu padara daudz interesantāku,” uzsver S. Briede un min, ka skolā netrūkst arī citu tradīciju, kuras izveidojušās jau gadiem. Piemēram, tāda ir arī zeķu un čību diena, kas paredzēta jau šajā nedēļā. Tā ir diena, kad skolā visi staigā savās ērtākajās zeķēs un čībās.

Līdzīgas aktivitātes, tematiskās dienas un iniciatīvas notiek arī citās mācību iestādēs, un tajās ar degsmi iesaistās kā paši pedagogi, tā audzēkņi. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.