Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pieci ieteikumi kvalitatīvai bruģa kopšanai

pixabay.com

Vēl pavisam nedaudz un sāksies jaunā būvniecības sezona, rosīšanās pa dārzu un citas āra aktivitātes. Bruģis ir ērts veids, kā labiekārtot savu pagalmu, kā arī tā formu un krāsu daudzveidība palīdz veidot skaistus celiņus un taciņas. Viens no lielākajiem ainavu produktu ražotājiem Baltijas valstīs “Betono Mozaika” piedāvā dažus priekšlikumus, kā izvēlēties sev vispiemērotākos materiālus jeb pieci vienkārši soļi, kas ļaus priecāties par savu pagalmu visu gadu!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tīrībai ir nozīme

Ļaujiet atklāt noslēpumu, kas patiesībā nav nekāda raķešu zinātne – jo tīrāka vide, jo mazāk ir jātīra iekštelpas. Bet tas vēl nav viss. Pastāvīgi tīrot un mazgājot bruģi ar augstspiediena ūdeni, piemēram, izmantojot “Kaercher” iekārtu, izdosies novērst putekļu, smilšu graudiņu un putekšņu iekļūšanu ražojuma virskārtā. Piesārņojums izraisa virskārtas blāvumu un sākotnējās krāsas zudumu. To visvienkāršāk var redzēt, sašķeļot netīru bruģakmeni, jo, ja tas netiek tīrīts, virskārtā nogulsnējušies netīrumi kontrastēs ar krāsas intensitāti dziļākajā slānī.

Piepildītas savienojumu vietas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piepildītas savienojuma vietas ir priekšnoteikums pareizam bruģa segumam. Mēs mēdzam teikt, ka vislabākais bruģis ir tas, kuru jūs neievērojat. Tas ir sakopts, drošs segums bez bedrēm, izliekumiem un nobirumiem. Šajā gadījumā izšķiroša nozīme ir pamatnes ieklāšanai, kā arī rūpīgai savienojumu vietu iestrādāšana, kas ļaus priecāties par sakoptu virsmu. Šuvju aizpildīšanai visbiežāk tiek izmantoti neblīvējoši līdzekļi, kurus no šuvēm īpaši viegli noņemt ar lietus un pavasarī kūstoša sniega palīdzību vai intensīvāku tīrīšanu ar augstspiediena ūdens strūklu. Savukārt pēc tīrīšanas, šuvju vietas ieteicams aizpildīt ar pildmateriālu, piemēram, smiltīm.

Uzmanību – neatbilstoša slodze!

Svarīgi zināt, kādā biezumā jeb augstumā būs jūsu bruģis. Betona izstrādājumi ir dažāda augstuma, sākot no pieciem centimetriem līdz pat vairākiem padsmitiem centimetru. Ražojumi atšķiras tāpēc, ka pielāgoti dažādām slodzes pakāpēm. Ja izvēlējāties, piemēram, piecu centimetru biezu bruģi, un pagalmā bieži brauks smagākas automašīnas, nebrīnieties, ja tas tiks sašķelts. Pirms izvēlaties bruģa augstumu, noteikti konsultējaties ar speciālistiem, lai pēc tam nenāktos to mainīt vai meklēt kādus citus risinājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziemas apkope

Latvijas klimatiskajos apstākļos, kur nav iespējams izvairīties no sniega, sala un aukstuma, kas betona izstrādājumiem nav labvēlīgs, jo tajos atrodas sīki kapilāri, kur var uzkrāties ūdens, svarīgi parūpēties par bruģi arī ziemā. Aukstuma – siltuma cikli ziemas laikā var mainīties vairākkārt, tāpēc pievērsiet uzmanību ražojumu kvalitātei.

Tāpat būtiski pārdomāt arī to, kā tiek tīrīts sniegs aukstajos ziemas mēnešos, lai bruģi nesabojātu. Problēmas var radīt gan nepareizi izvēlēti tīrīšanas līdzekļi un instrumenti, gan arī nekvalitatīvas sāls lietošana. Šāda pieeja var radīt bedrīšu veidošanos, šķembu rašanos un betona koroziju. Visieteicamāk ir aizstāt sāli ar smiltīm, ko, protams, pavasarī noņemt no seguma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saplaisājis bruģis?

Lai gan bieži vien ievērojam visus priekšnoteikumus, lai bruģis saglabātu visas savas īpašības un kalpotu ilgi, mēdz gadīties, ka kāds no posmiem ieplaisā. Taču atcerieties, ka šo vietu nomaiņa ir ātrs remonts. Pats svarīgākais ir savlaicīgi pamanīt plaisas un nomainīt konkrētos gabalus pret jauniem.

“Betono Mozaika” aicina rūpēties par savu bruģi, lai dārza celiņi un piebraucamie ceļi būtu sakopti un iepriecinātu gan pašus, gan viesus. Izvēloties sev piemērotākos ražojumus, iesakām konsultēties ar speciālistiem, kuri ieteiks ne tikai piemērotāko bruģa augstumu nepieciešamās slodzes nodrošināšanai, bet arī palīdzēs atrast piemērotākās krāsas un formas ražojumus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.