Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pie skatītājiem atgriežas vēstures detektīvs “Tas notika šeit”

Publicitātes foto.

No 10. februāra ceturtdienās plkst. 21:10 LTV1 atgriežas dokumentālais seriāls “Tas notika šeit”, ko veido filmu studija “Mistrus Media” kopprodukcijā ar Latvijas Televīziju un Latvijas investīciju un attīstības aģentūru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Laikā, kad Latvijas apceļošana un izzināšana ir kļuvusi par visu mūsu ieradumu, katra raidījuma “Tas notika šeit” sērija atklās līdz šim mazāk zināmu tūrisma maršrutu galamērķos apslēptas vēstures leģendas, mītus un patiesības. Katrā raidījumā trīs vēsturnieki trīs dienās atklās trīs noslēpumus par šo mazāk zināmo Latvijas vietu tās iedzīvotājiem.

Latvija vairāku gadsimtu garumā ir bijusi dažādu vēsturisku notikumu krustpunkts. Gadu gaitā dažādas politiskas iekārtas te atstājušas savu nospiedumu, un vietas – novadi, pagasti un nelieli ciemati – zaudējušas savus unikālos stāstus, iegūstot mūsdienām raksturīgo apslēpto aizmirstību. Daudzu Latvijā apdzīvotu un mazapdzīvotu vietu kultūrvēsturiskie slāņi, nostāsti, mīti un noslēpumi palikuši aizmirsti un neatklāti.

Katrā raidījumā vēsturnieki kopā ar žurnālistu Dāvidu Ernštreitu ierodas maz zināmā Latvijas pagastā, trīs dienas meklē un vienmēr kaut ko atrod! Nozuduši dārgumi, mīklaini pārpratumi, aizmirsti varoņdarbi, traģiski mīlasstāsti un slepkavības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Raidījumā atklāsies dažādi pārsteidzoši un līdz šim nezināmi vai piemirsti fakti, piemēram, par padomju laiku fenomenu – komjauniešu kāzām, kādu Baltijas jūrā nogrimušu kuģi un, iespējams, tiks atklāts nevienam iepriekš nezināms pilskalns. Vēsturnieki izsekos sarežģītiem likteņiem, traģiskiem notikumiem un nostāstiem, kas gadu gaitā pārvērtušies par leģendām, mītiem vai pat spoku stāstiem.

Dokumentālais seriāls “Tas notika šeit” aizsākās pirms četriem gadiem, un iepriekšējos raidījumos atklātās vietas skatītāji jau iekļāvuši savu ceļojumu plānos. 2022. gada sezonā “Tas notika šeit” vēsturnieki Edgars Plētiens, Inna Gīle, Gatis Krūmiņš, Guna Plakane, Gints Zelmenis un Jānis Goldšteins kopā ar žurnālistu Dāvidu Ernštreitu dodas uz piecām dažādām Latvijas vietām – Mazozolu pagastu, Vērgali, Penkuli, Baltinavu un Grundzāli, lai trīs dienu laikā meklētu un pētītu unikālus stāstus, cilvēkus un notikumus. Trešajā dienā vēsturnieki iedzīvotājus iepazīstinās katrs ar  savu jaunatklāto stāstu, un viņiem būs jābalso par, viņuprāt, spēcīgāko stāstu, vislabāk pierādīto leģendu vai apšaubīto mītu. Labākā stāsta nosaukums tiks dots kādai īpašai vietai šajā ciematā.

Raidījums veidots filmu studijā “Mistrus Media” sadarbībā ar Latvijas Televīziju, raidījuma kopproducents –  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, raidījuma partneris – Latvijas Nacionālais arhīvs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Raidījumu cikla režisore ir Inese Kļava, laukuma režisore Lote Gediņa, operatori Jānis Šēnbergs, Jānis Kešāns, Jānis Saļms, Jānis Indriks, Reinis Aristovs un Rinalds Zelts, skaņas ieraksta operators Tālivaldis Tālis Āboliņš, montāžas režisori Toms Krauklis, Paula Popmane un Inese Kļava, izpildproducente Anete Ruperte, producenti Elīna Gediņa-Ducena, Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

Informāciju sagatavoja: Ligita Mieze, PR projektu vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.