Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pētījums: Vairāk kā puse autovadītāju izmantos iepriekšējo sezonu ziemas riepas

Publicitātes foto.

Tuvojas 1. decembris, un autovadītājiem tas nozīmē, ka jāsteidz savu auto aprīkot ar ziemas riepām. Kā liecina veiktā pētījuma dati, katrs trešais (34%) auto īpašnieks Latvijā šajā ziemā savu auto aprīkos ar jaunām ziemas riepām, 33% izmantos pagājušajā gadā iegādātās riepas, 17% – trīs gadus vecas riepas, katrs desmitais (10%) riepas, kas vecākas par trim gadiem, bet 6% vēl nav izlēmuši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katrs ceturtais auto īpašnieks Latvijā ziemā izvēlas vissezonas riepas

Saskaņā ar pētījumu lielākā daļa auto īpašnieku Baltijā savu auto aprīkos ar ziemas riepām, tā norādījuši 58% aptaujāto Latvijā, 67% Lietuvā un 55% Igaunijā. Katrs ceturtais aptaujātais Latvijā (25%) izvēlas vissezonas riepas, bet 15% – riepas ar radzēm. Līdzīgi norāda arī aptaujātie Lietuvā – 24% izmantos vissezonas riepas, bet tikai 7% riepas ar radzēm. Krasi atšķirīga situācija gan ir Igaunijā, kur 43% norādījuši, ka izvēlēsies riepas ar radzēm.

Igaunijā par riepām gatavi maksāt vairāk

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā secināts pētījuma rezultātos, auto īpašnieki Igaunijā par ziemas riepām gatavi tērēt vairāk nekā Latvijā un Lietuvā. Katrs ceturtais aptaujātais (25%) Igaunijā parasti tērē 61 līdz 90 eiro par vienu riepu, 19% – 91 līdz 120 eiro, bet 17% – 31 līdz 60 eiro. Tikmēr Latvijā 36% aptaujāto iegādājas ziemas riepas par 31 līdz 60 eiro un tikai 8% gatavi tērēt 91 līdz 120 eiro.

Latvijā cenu par vienu no galvenajiem kritērijiem, iegādājoties ziemas riepas, biežāk norādījuši gados jauni auto īpašnieki vecuma grupā no 24 līdz 35 gadiem (37%), bet retāk – auto īpašnieki vecuma grupā no 45 līdz 55 gadiem (19%). Cena kā viens no svarīgākajiem kritērijiem ir arī tiem aptaujātajiem, kuri savam auto izvēlas vissezonas riepas (52%).

Kaut arī Latvijas normatīvie akti nosaka, ka ziemas riepas ir obligātas no 1. decembra, “If Apdrošināšana” speciālists aicina negaidīt pēdējo brīdi un ieplānot riepu nomaiņu laikus, jo prognozēts, ka naktīs temperatūra turpinās svārstīsies ap 0 grādiem, tādēļ ceļi no rīta var būt apledojuši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptauju Baltijas valstīs veikts sadarbībā ar institūtu “KOG”, un tajā piedalījās vairāk nekā 3000 respondentu.

Informāciju sagatavoja: Laima Kristapsone, komunikācijas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.