Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pēteris Pētersons saņem Atzinības rakstu

Kārķu pagasta brīvprātīgo ugunsdzēsēju formējuma biedrs Pēteris Pētersons kopā ar pārējiem vietējiem brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem nolēma kara pirmajās dienās Ukrainai dāvināt vienu no savām ugunsdzēsēju mašīnām. Pēteris arī bija viens no kārķēniešiem, kurš devās uz Polijas–Ukrainas robežu. Foto: Inga Karpova

“Man labāk patīk darīt reālas un praktiskas lietas, nevis saņemt ordeņus un Atzinības rakstus,” uzzinot par Latvijas Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību apvienības valdes piešķirto Atzinības rakstu, strikts savos izteikumos ir Kārķu un Ērģemes pagastu pārvalžu vadītājs un Kārķu pagasta brīvprātīgais ugunsdzēsējs Pēteris Pētersons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņam šis apbalvojums piešķirts par godu brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustības 157. gadadienai. Taču Pēteris uzskata, ka ne jau apbalvojumi ir svarīgi, bet reāla darbošanās. Lai gan kūlas dedzināšanas sezona rit pilnā sparā, par laimi, kārķēniešiem nav bijis jāsteidzas uz izsaukumu kūlas ugunsgrēkos. Pēteris lēš, ka tas, iespējams, saistīts ar to, ka cilvēki ne tikai kļuvusi atbildīgāki, bet arī čakli apkopj zemes platības. Tās vairs neaizaug, bet tiek apstrādātas un iekopti lauki.  Pašlaik pagasta brīvprātīgie ugunsdzēsēji remontē savu vienīgo 1988. izlaiduma gada ZIL ugunsdzēsēju automašīnu. Otrs auto ir nodots Ukrainas aizstāvjiem, jo kārķēnieši ir stingri pārliecināti, ka ukraiņu ugunsdzēsējiem glābējiem viņu mašīna noderēs vairāk.

“Mūsu “ziliņam” tehniski nav nekādas vainas. Pieremontējām, sametinājām, kur bija nepieciešams, piekrāsojām un izgājām tehnisko skati. Pirms dažām nedēļām ar visu auto un ekipējumu Karjeras dienas ietvaros viesojāmies Ērģemes pamatskolā, lai bērniem pastāstītu par ugunsdzēsēju arodu un parādītu mūsu auto,” stāsta P. Pētersons. Viņš atklāj, ka brīvprātīgajiem ugunsdzēsējiem ne tikai ir jāprot pareizi rīkoties briesmu gadījumā, bet ir jābūt arī veseliem un sportiskiem. Topošajiem brīvprātīgajiem ir jāiziet apmācību kurss, kā arī jāpiedalās treniņos un sacensībās. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.