Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pensionāru biedrība izsludina informatīvu akciju

Foto: freepik.com

Cik ilgi un kam vēl ir jānotiek, lai cilvēki saprastu, ka pagaidām vienīgā nopietnā cīņa pret Covid 19 ir vakcīna? Jautā pensionāru biedrība “Iesim kopā!”, kas izsludina akciju “Nāc pie prāta”, kuras ietvaros paredzēts gan individuāli, gan sabiedriskā kārtā padziļināti un aktīvi informēt, kā arī biedrības ietvaros pārliecināt seniorus Trapenes, Gaujienas, Virešu pagastos un ne tikai par vakcinācijas nepieciešamību. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Vai tiešām kāds vēl var palikt vienaldzīgs un bezatbildīgs, redzot un dzirdot par to, kas notiek Gaiļezerā, Stradiņos un visā valstī kopumā? Uzskatām, ka lauku iedzīvotājiem trūkst pareizās informācijas. Ir seniori, kuriem nav ne interneta, ne datora, pat ne televīzijas. Ar viņiem viegli manipulē pa telefonu vai klātienē antivakseri ar dezinformāciju. Nepareizas informācijas dēļ ir seniori, kas uzskata, ka vakcīna grauj viņu imūnsistēmu, ka blaknes var būt nāvējošas, ka tiek iekodēts kaut kas slikts, bet neredz, cik daudzi aiziet no dzīves  nevakcinējušies pret Covid 19, cik daudzi aiziet ar ielaistām sirds, ļaundabīgu audzēju un citām slimībām tāpēc, ka kovida dēļ netiek savā rindā pie speciālistiem, netiek uz plānotajām operācijām, jo slimnīcas ir pārpildītas, mediķi pārslogoti ar kovidniekiem,” norāda pensionāru biedrības “Iesim kopā!” vadītāja Ausma Agare.

Ideja ir pavisam vienkārša. Sazinoties ar biedrības valdi, balstoties uz ticamu informatīvo bāzi, interesentiem tiks izskaidroti jautājumi, kas līdz šim radījuši bažas par vakcinācijas tēmu. Šādas akcijas rīkošana pensionāru biedrības padomē briedusi jau sen, paužot, ka tas ir vienīgais, ko viņi šajā situācijā var izdarīt.

“Skarbi, bet nežēlosim tos, kas, izvēlēdamies nevakcinēties vai pirkt viltotus sertifikātus, labprātīgi ir devušies šajā Covid vīrusā, bet žēlosim tos, kuri ir centušies sevi un citus pasargāt vakcinēdamies, bet nevar tagad saņemt medicīnas pakalpojumus, kuriem ir neērtības ikdienā visādu ierobežojumu dēļ, kuru bērni normāli nevar apmeklēt skolu, kā arī sporta un mūzikas nodarbības. Esi kopā ar mums, runā ar saviem draugiem, kaimiņiem, paziņām un pārliecini, ka pagaidām nav citu iespēju izsargāties no Covid 19 kā tikai vakcīna. Dari to ātri, jo mums nav laika. Vai mēs ļausim izmirt mūsu cilvēkiem? Jā, liela vaina par esošo situāciju ir jāuzņemas Veselības ministrijai. Vēl lielāka vaina medicīnas darbiniekiem (kuri gan vairs nevarētu tā saukties), kuri tirgojas ar viltotiem sertifikātiem laikā, kad kolēģi ar pēdējiem spēkiem cīnās par cilvēku dzīvību. Bet nebūsim tik aprobežoti, lai nesargātu sevi un savus tuvos cilvēkus. Iesim, runāsim  un cīnīsimies kopā,” tā nesaudzīgi par pašreizējo situāciju izsakās A. Agare.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.