Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pavīd cerību stariņš Valkas brīvdabas estrādes rekonstrukcijai

Daudzi atzinuši, ka Valkas pilsētas brīvdabas estrāde ir viena no skaistākajām Latvijā, bet diemžēl tā brēktin brēc pēc rekonstrukcijas. Viena liela bēdu leja ir skatītāju soliņi un kāpnes. Foto: Ingūna Johansone

Pēdējos gados Valkas novada pašvaldība īpašu uzmanību pievērsa pilsētas centra sakārtošanai. Līdz ar to daudzu iedzīvotāju iemīļotā atpūtas vieta – pilsētas brīvdabas estrāde – lielākoties slīga aizmirstībā. Galvenokārt jau tāpēc, ka pašvaldībai trūka un joprojām trūkst naudas, lai šajā vietā veiktu visus nepieciešamos rekonstrukcijas darbus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā nedēļā notikušajā Attīstības lietu komitejas sēdē novada pašvaldības Attīstības, projektu un tūrisma nodaļas vadītājs Toms Simtiņš deputātiem sniedza informāciju par pašvaldības iecerēto projektu brīvdabas estrādē. Jāpiebilst gan, ka tas tiks īstenots, ja novada pašvaldība veiksmīgi iesniegs projektu Eiropas Savienības kohēzijas programmā 2021.–2027. gadam un tiks pie maksimālā ERAF finansējuma 560 tūkstošiem eiro. Novada pašvaldības vadība, deputāti un speciālisti gan atzina, ka, lai estrādē paveiktu visus nepieciešamos darbus, finansējuma ir par maz. Taču tas varētu būt starta kapitāls rekonstrukcijas darbu uzsākšanai.

Aizvadītajā gadā notikušajā Finanšu komitejas sēdē deputāti nolēma, ka šī projekta ietvaros pašvaldība varētu attīstīt brīvdabas estrādi un Mežaparka teritoriju ap to.

“5. janvārī sasaucām attiecīgo jomu speciālistu sapulci, lai saprastu, ko tieši mēs vēlamies attīstīt šajā teritorijā. Speciālistu ieteiktās idejas bija ļoti daudz, bet visi apzinājās, ka finanšu līdzekļi ir ierobežoti, tāpēc visas ieceres projekta pirmajā kārtā nebūs iespējams īstenot,” atzīst T. Simtiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sanāksmes noslēgumā tika apkopotas visas izteiktās idejas: atjaunot un nostiprināt estrādes dolomīta mūrus; skatuves pusē noņemt solu rindu un pārplānot to, ņemot vērā projektētāju ieteikumus; virs skatuves izveidot saliekamu jumta platformu, lai māksliniekus un aparatūru pasargātu no lietus; savest kārtībā skatītāju solus, stiprinājumus un pakāpienus, kā arī paredzēt sēdvietas personām ar kustību traucējumiem; noliktavas izveide aiz estrādes, kurā paredzētas telpas ģērbtuvei un tualetēm. Virs noliktavas izbūvēt terasi, ko varētu paredzēt, piemēram, sporta pasākumiem, kas notiek aiz estrādes; skriešanas seriāla “Optimists” trases seguma uzlabošana; asfalta sakārtošana estrādes teritorijā; estrādes mūru un upes izgaismošana; gājēju takas atjaunošana no Rūjienas ielas līdz Ausekļa ielai (starp dīķiem); Pedeles upes tīrīšanas darbi posmā no meža līdz Rūjienas ielas tiltam; elektrības pieslēgumu vietu ierīkošana skatītāju vietu pusē un videonovērošanas uzstādīšana.

Uzklausot ieteikumus, deputāti tos atbalstīja, norādot, ka prioritāte būtu tualešu ierīkošana un skatītāju vietu sakārtošana. 

“Ziemeļlatvija” sekos līdzi un informēs lasītājus, kā pašvaldībai veiksies ar projekta atbalsta saņemšanu un tā īstenošanu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.