Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pateicas par palīdzību Ukrainai

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka kopš kara pirmās dienas atbalstu Ukrainas tautai sniedz nodibinājums “Alūksnes un Apes novada fonds”. Būtisku devumu snieguši arī Smiltenes novada iedzīvotāji un uzņēmēji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pateicoties ziedotājiem, uz Ukrainu nogādātas vairākas palīdzības kravas un atbalsts sniegts vismaz 2000 kara bēgļiem Alūksnes un Smiltenes novados. Gada laikā Ukrainas atbalstam ziedojumos piesaistīti 227 866,24 eiro, par paveikto informē Alūksnes un Apes novada fonds.

Nosūta kravu kara hospitālim

Nesen Rivnas kara hospitālim Ukrainā nogādāts palīdzības sūtījums, kam arī ziedojumus vāca Alūksnes un Apes novada fonds. Kara hospitālim, kur ārstē ievainotos Ukrainas karavīrus, bija nepieciešami dažādi medikamenti, medicīnas iekārtas un citas medicīnas preces, kas marta sākumā, pateicoties ziedotāju atsaucībai, nogādātas galamērķī. Kopējā kravas vērtība ir 19 191,10 eiro, “Ziemeļlatviju” informē fonda sabiedrisko attiecību speciāliste Agita Bērziņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Paldies visiem ziedotājiem! Paldies Padures muižas saimniekiem, kuri ziedoja siltos vīriešu zābakus 7000 eiro vērtībā! Arī tos nogādājām Ukrainā kopā ar medikamentiem,” teic fonda Uzraudzības padomes priekšsēdētāja, Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Astrīda Harju.

Kravas nogādāšanu Ukrainā organizēja Smiltenes novada domes deputāts Ainārs Mežulis, savukārt viņa dēls Jānis Mežulis ziedoja transporta izdevumiem.

Uz Ukrainu gada laikā nosūtīti arī trīs džipi, ātrās palīdzības mašīna, drons, ģeneratori, 11 termokameras, 28 portatīvās raidstacijas, 34,8 tonnas labības, astoņi akumulatori, dīzeļdegviela, piecas sniega ķēdes, virszābaki, lādētāji, 81 radiostacija, tālmēris, ultraskaņas sistēma – skeneris, pārtika, 19 800 pudeles ūdens.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Slimnīcām nogādātas medicīnas iekārtas (elektrokardiogrāfs, tonometri, oftalmoskops, otoskopi, medicīnas svari), multifunkcionālais printeris, matrači, gultas veļa, spilveni, piena maisījumi bērniem, šļirces, katetri, manšetes, termometri, medikamenti.

Alūksnes un Smiltenes novada iedzīvotāji ir adījuši zeķes, pinuši tīklus, veidojuši ierakumu sveces, un arī tas viss nogādāts Ukrainā.

Svarīgs ir katra ziedojums

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Alūksnes un Apes fonda valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece uzsver arī to, ka uz Latviju no kara atbēgušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem Alūksnes un Smiltenes novados ir sniegta visa nepieciešamā palīdzība. Viņi ir izmitināti, saņēmuši siltas maltītes. Viņiem ir sarūpētas nepieciešamās lietas ikdienai, tostarp auto detaļas, koferi, somas, apģērbs un apavi pieaugušajiem un bērniem, higiēnas un saimniecības preces, pārtika un medikamenti, velosipēds, ragaviņas, divas veļas mašīnas, veļas žāvētājs. Dāvināta arī iespēja apmeklēt pasākumus Alūksnes Kultūras centrā un doties ekskursijā. Gada laikā notikuši 50 integrējoši pasākumi, to organizēšanā iesaistīti arī Ukrainas kara bēgļi. Fonds palīdzēja noorganizēt arī vienas bēres. 

Ukraiņi ir mācījušies latviešu valodu, sākuši strādāt, viņu bērni zinības apguvuši Latvijas skolās.   “Kopumā sniegtais atbalsts pierāda, ka mūsu ļaudis ir ļoti devīgi un zinoši par labdarību un tās svarīgumu. Viņi saprot, kas notiek un kādēļ ir jāziedo. Paldies katram ziedotājam! Paldies uzņēmējiem!” Alūksnes un Apes fonda vārdā teic tā valdes priekšsēdētāja Dzintra Zvejniece.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.