Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldību un NVO darbā ar jaunatni iesaistītie aicināti pieteikties jaunatnes darbinieku izcilības programmai

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam ietvaros aicina pašvaldību un nevalstisko organizāciju (NVO) darbiniekus, kuri veic darbu ar jaunatni, pieteikties dalībai klātienes mācību kursā “Mācības jaunatnes darbinieku Izcilības programmā”. Mācību programma norisināsies no 2022. gada 5. oktobra līdz 2023. gada 13.janvārim. Pieteikšanās līdz 2022. gada 10. septembrim!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību kursa galvenais mērķis ir sniegt pašvaldību un NVO darbiniekiem, kuri veic darbu ar jaunatni, nepieciešamās zināšanas un prasmes, lai tie ikdienā spētu strādāt un sniegt atbalstu jauniešiem ar ierobežotām iespējām. Kopumā plānots apmācīt 48 jaunatnes jomas darbiniekus četros mācību moduļos:

  • darbs ar jauniešiem ar psihoemocionālām veselības problēmām;
  • darbs ar jauniešiem, kuri tiek pakļauti diskriminācijas vai vardarbības riskiem;
  • darbs ar jauniešiem ar kultūras atšķirībām (etniskās minoritātes);
  • praktiskā iniciatīvas izstrāde dalībnieka izvēlētajā jomā.

Savukārt katrs modulis norisināsies trīs daļās:

  • teorija;
  • starptautiskā pieredze;
  • prakse un pieredzes apmaiņa.

Par programmas saturu rūpēsies Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras mācību vadītājas Ilze Jēče, Ieva Grundšteine un Rudīte Muraševa. Tāpat katra mācību moduļa ietvaros piedalīsies un ar zināšanām dalīsies nacionālie un starptautiskie eksperti. Lai veicinātu pieredzes apmaiņu un iepazītos ar labās prakses piemēriem darbā ar jaunatni, programmas dalībniekiem tiks piedāvāta iespēja doties ārvalstu pieredzes apmaiņā uz Somiju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekšēja reģistrācija mācībām līdz 2022. gada 10. septembrim, aizpildot elektronisku pieteikšanās anketu. Piesakoties dalībai mācībās, lūgums ņemt vērā, ka mācības klātienē tiks rīkotas atbilstoši mācību norises brīdī spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem par epidemioloģiskās drošības pasākumu ievērošanu.Dalībniekiem mācību norises laikā tiks nodrošināta mācību programma, materiāli, uzturēšanās (nakšņošanas) un ēdināšanas izmaksas, kā arī tiks segti ceļa izdevumi mācību vizītei uz Somiju.

Plašāka informācija un mācību programmas nolikums pieejams JSPA tīmekļa vietnes sadaļā “Jaunatnes darbinieku izcilības programma”. Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatori Ievu Cunsku (tālr. 67358063; e-pasts: ieva.cunska@jaunatne.gov.lv).

Par Jaunatnes politikas valsts programmu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunatnes politikas valsts programma 2022. – 2024. gadam (turpmāk – valsts programma) ir izstrādāta, lai nodrošinātu efektīvu un koordinētu jaunatnes politikas īstenošanu Latvijā un nodrošinātu ilgtermiņa un vidēja termiņa attīstības plānošanas dokumentos noteikto uzdevumu īstenošanu un rezultatīvo rādītāju sasniegšanu jaunatnes jomā.

Jaunatnes politikas valsts programmas 2022. – 2024. gadam mērķis ir ar informatīvu, metodisku un finansiālu valsts atbalstu nodrošināt darba ar jaunatni Latvijā koordināciju un attīstību, lai radītu labvēlīgu vidi jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai un palīdzētu katram jaunietim uzsākt patstāvīgu dzīvi kā atbildīgam sabiedrības loceklim. Programmā ietvertie pasākumi ir pakārtoti Jaunatnes politikas pamatnostādnēs 2021. – 2027. gadam definētajiem mērķiem, rīcības virzieniem un uzdevumiem.


Par JSPA

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir Izglītības un zinātnes ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”, Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem “Eurodesk”, “eTwinning”, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”.


Egija Ļuļēna, JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.