Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldības atbalsts daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes veicināšanai

27. aprīlī stājas spēkā Smiltenes novada pašvaldības domes 2022. gada 30. martā pieņemtie saistošie noteikumi Nr. 10/22 “Par Smiltenes novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības līdzfinansējums tiek piešķirts daudzdzīvokļu dzīvojamām ēkām, kas atrodas Smiltenes novada administratīvajā teritorijā un kurās, saskaņā ar kadastrālās uzmērīšanas lietu, ir ne mazāk kā četri dzīvokļi. Nosacījumi pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai definēti saistošo noteikumu 5. – 9. punktā.

Maksimālais pieejamais līdzfinansējums vienai dzīvojamai mājai viena kalendārā gada laikā ir 3000 eiro, un tiek piešķirts šādām aktivitātēm:

  • ēkas energoaudita veikšanai (70 % no projekta kopējām atbalstāmajām izmaksām, bet ne vairāk kā 500 eiro);
  • ēkas energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu tehniskā projekta sagatavošanas izmaksas (20% no kopējām izmaksām, bet ne vairāk kā 2000 eiro);
  • sertificēta speciālista tehniskās apsekošanas atzinuma sagatavošana (70 % no projekta kopējām atbalstāmajām izmaksām, bet ne vairāk kā 500 eiro).

Līdzfinansējums netiek piešķirts kārtējo uzturēšanas līdzekļu, apgrozāmo līdzekļu iegādes, ar aizdevuma vai līdzfinansējuma saņemšanu saistīto un citu izmaksu segšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pieteiktos līdzfinansējuma saņemšanai, pretendents pašvaldībai iesniedz aizpildītu pieteikuma veidlapu un projekta iesniegumu. To vērtē pašvaldības Finanšu un attīstības jautājumu patstāvīgā komiteja un viena mēneša laikā sniedz atbildi par iesnieguma reģistrēšanu vai atteikumu. Vērtēšana notiek pieteikumu reģistrācijas secībā. Par līdzfinansējuma piešķiršanu lemj pašvaldības dome, un pozitīva lēmuma gadījumā tas tiek izmaksāts 30 dienu laikā no darbu pieņemšanas – nodošanas akta parakstīšanas dienas. Ja finansējums konkrētajā budžeta gadā ir mazāks, nekā pieprasītais, pieteikumu izskata nākamajā gadā reģistrācijas secībā.

Saistošie noteikumi, kā arī pieteikuma anketa un projekta iesnieguma finansējuma saņemšanai veidlapa, ir pieejami www.likumi.lv

Informāciju sagatavoja: Madara Mūrniece, sīmolvedības un mārketinga speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.