Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldībai ir problēmas atrast vajadzīgos speciālistus

Foto: Ivo Leitis

Valkas novada pašvaldība izsludinājusi vairākus konkursus uz vakantām amatu vietām, bet jau tagad skaidrs, ka nebūs viegli atrast jaunus speciālistus un darbiniekus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To “Ziemeļlatvijai” apstiprina arī novada pašvaldības Personāla nodaļas vadītāja Arita Ārgale, kā piemēru minot to, ka uz jurista vietu Juridiskajā nodaļā pieteicās divi pretendenti, bet diemžēl konkurss beidzās bez rezultāta. Līdzīga situācija ir ar Pašvaldības policijas inspektora meklēšanu Pašvaldības policijā. Diemžēl šim amatam jau ilgāku laiku nav pieteicies neviens pretendents.

Cerīgāk izskatās izsludinātais konkurss uz Bāriņtiesas priekšsēdētāja vietnieku, kuram pieteikšanās termiņš ir pirmdiena, 23. maijs. Līdz ceturtdienas pēcpusdienai uz šo vakanci bija pieteikušies jau četri pretendenti. A. Ārgale lēš, ka, iespējams, būs vēl. Līdz otrdienai, 24. maijam, noteikts pieteikšanās termiņš izsludinātajam konkursam uz Valkas – Valgas sadarbības koordinatora amatu. Pagaidām šai vakancei ir pieteicies viens pretendents. Šis amats ir specifisks ar to, ka bez latviešu un angļu valodas zināšanām ir jāpārvalda arī igauņu valoda, bez kuras šajā darbā nevarēs iztikt. A. Ārgale atzīst, ka diemžēl šādu cilvēku, kuri bez problēmām runā, raksta un tulko igauņu valodā, ir salīdzinoši maz, un ja ir, tie jau ir atraduši darbu ar labāku atalgojumu. Tieši atalgojums ir viens no klupšanas akmeņiem, kāpēc darbam pašvaldībā piesakās maz speciālistu. Otrs – ir augstās prasības, kuras mēdz nobiedēt potenciālos amata pretendentus. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.