Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldībai grūti aizpildīt vakances – lielas prasības, zems atalgojums

Foto: Ivo Leitis

Pēdējā laikā Valkas novada pašvaldībai, konkursa kārtībā meklējot piemērotus kandidātus, lai aizpildītu vakantās amata vietas, iet kā pa ciņiem. Ne reizi vien esam jau rakstījuši par šo tēmu, uzsverot, ka pašvaldībai arvien sarežģītāk ir atrast zinošus un konkurētspējīgus speciālistus. Viens no galvenajiem iemesliem ir salīdzinoši zemais atalgojums. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada pašvaldības Personāla nodaļas vadītāja Arita Ārgale informē, ka pašvaldība līdz aizvadītajai svētdienai, 9. oktobrim, gaidīja pieteikumus no pretendentiem uz novada bāriņtiesas locekļa amatu. Konkursam ir saņemts pieteikums no pašvaldības struktūrvienībā strādājošas speciālistes, kura piekritusi pāriet darbā uz novada bāriņtiesu. Pašvaldība bāriņtiesas loceklim noteikusi 1070 eiro lielu atalgojumu pirms nodokļu nomaksas.  Vēl līdz šai piektdienai, 14. oktobrim, pretendenti var iesniegt pieteikumu pašvaldības izsludinātajam konkursam uz novada bāriņtiesas priekšsēdētāja amatu. A. Ārgale atklāj, ka līdz pirmdienai, 10. oktobrim, nav saņemts neviens pieteikums.

“Baidos prognozēt, bet šķiet, ka uz šo sarežģīto amatu ar ļoti lielām prasībām un salīdzinoši nekonkurētspējīgo atalgojumu nesaņemsim nevienu pieteikumu. Turklāt līdzšinējais bāriņtiesas priekšsēdētājs Kārlis Briedis stingri nolēmis oktobra beigās izbeigt darba attiecības ar pašvaldību. Gadījumā, ja uz šo amatu nesagaidīsim nevienu pieteikumu, tas būs vakants un būs jāpagarina konkursa termiņš,” skaidro A. Ārgale.

Pašvaldība novada bāriņtiesas priekšsēdētājam mēnesī piedāvā 1260 eiro lielu atalgojumu pirms nodokļu nomaksas, kā arī veselības apdrošināšanu un apmaksātu papildatvaļinājumu un atvaļinājuma pabalstu.

Novada pašvaldība jau ilgu laiku cenšas atrast piemērotu kandidatūru Valkas – Valgas sadarbības koordinatora amatam. Šim amatam viena no galvenajām prasībām ir ļoti labas latviešu un igauņu valodas zināšanas. Savukārt angļu un krievu valodu zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību. A. Ārgale atklāj, ka beidzot ir atrasts risinājums, uzrunājot vienu no pašvaldības struktūrvienībā strādājošajām speciālistēm. Taču kamēr nav saņemta atbilde par gatavību uzsākt darbu šajā amatā, tikmēr vēl A. Ārgale izvairās publiski atklāt jaunās speciālistes vārdu un uzvārdu. Jāpiebilst, ka pašvaldība, lai atrastu šo speciālistu, vienojoties ar Valgas pašvaldību, palielināja ikmēneša atalgojumu līdz 1250 eiro pirms nodokļu nomaksas. Pusi atalgojuma segs Latvijas pašvaldība, bet otru pusi – Igaunijas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.