Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība sporta klases audzēkņiem vēlas piešķirt lielāku finansējumu pusdienām

Ja Valkas novada pašvaldības domes sēdē 31. martā vairākums deputātu nobalsos “par”, tad, sākot ar aprīli Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta programmas audzēkņiem pašvaldības finansētās pusdienu izmaksas pieaugs par vienu eiro. Tās izmaksās 4,50 eiro līdzšinējo 3,50 eiro vietā.

Viedokļu sadursme starp opozīcijas un pozīcijas deputātiem šajā jautājumā notika aizvadītās piektdienas attālinātajā novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē. Pašvaldība marta sākumā iesniegumu ar lūgumu palielināt esošo finansiālo atbalstu no 3,50 eiro līdz 5 eiro par vienu pusdienas reizi sporta programmas audzēkņiem saņēma no ģimnāzijas direktores Lilitas Kreicbergas. Viņa arī komitejas sēdē apliecināja, ka vairākkārt redzējusi, ka sporta klases audzēkņi, kuri nebūt nav turīgu vecāku bērni un kuriem ir liela fiziska slodze ar daudziem treniņiem, pie pašreizējās dārdzības nevar pilnvērtīgi paēst brīvpusdienas. Tām pašlaik atvēlēti 3,50 eiro. Turklāt vairākums šo skolēnu mitinās ģimnāzijas dienesta viesnīcā Domes bulvārī, un viņiem pašiem par savu naudu ir jāpaēd brokastis un vakariņas. Direktore skaidro, ka, lai ģimnāzija pastāvētu, ir būtiski jau tagad domāt par jaunu audzēkņu – vismaz 15 – piesaisti sporta programmai, jo tā pašlaik ir vienīgā, kuru izvēlas jaunieši no citām Latvijas vietām. Jāpiebilst, ka ģimnāzijā ir vēl arī uzņēmējdarbības un medicīnas ievirzes programmas. Taču sporta programma ar iespējām trenēties konkurētspējīgās sporta hallēs profesionālu treneru vadībā un bonusu – brīvpusdienām – pievilina vidusskolēnus izvēlēties mācīties Valkā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.