Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pašvaldība meklē iespējas nodrošināt transportu maršrutā Drusti – Smiltenes AO – Drusti

Lai iedzīvotājiem nodrošinātu transporta pieejamību maršrutā Drusti – Smiltenes AO – Drusti, Smiltenes novada pašvaldība vērsusies VSIA “Autotransporta direkcijā” un Vidzemes plānošanas reģionā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc administratīvi teritoriālās reformas Smiltenes novadā ietilpst teritorijas, kurām vēsturiski nav izveidojies satiksmes tīkls ar Smiltenes pilsētu. Šī situācija iedzīvotājiem rada grūtības no pagastiem nokļūst Smiltenes novada administratīvajā centrā – Smiltenes pilsētā.

Pēc iedzīvotāju ierosinājuma, Smiltenes novada pašvaldība veica aptauju par transporta nepieciešamību maršrutā Drusti – Smiltenes AO – Drusti. Aptauja noslēgusies 2022. gada 20. februārī. Kopumā savas atbildes uz jautājumiem sniedza 174 personas. 161 iedzīvotājs (92,5%) uzskata, ka ir nepieciešamība pēc transporta šajā maršrutā, savukārt 13 respondenti (7,5 %) to nolieguši.

Pēc aptaujas rezultātu apkopošanas pašvaldība vērsās VSIA “Autotransporta direkcija” un Vidzemes plānošanas reģionā ar lūgumu atklāt sabiedriskā transporta maršrutu “Gatarta – Drusti – Launkalne – Smiltene” abos virzienos, ar izpildes laiku darba dienās, plkst. 8.00 no Drustiem un plkst. 15.00 no Smiltenes pilsētas AO, lietderības noteikšanai vispirms atklājot eksperimentālo pārvadājuma maršrutu. Šāds maršruta izpildes laiks noteikts, pamatojoties uz veikto iedzīvotāju aptauju, kurā iedzīvotāji norādīja arī sev vēlamākos laikus, kuros būtu nepieciešamība pārvietoties jaunizveidotajā maršrutā.

Informāciju sagatavoja: Vanda Jurita Markova,digitālā mārketinga un komunikācijas speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.