Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pašu rokām izveidots dvēseles veldzes dārzs

Dienvidkurzemes novada Ziemupē atrodas Liepājas neredzīgo biedrības sociālās rehabilitācijas izziņas centrs lauku vidē “Dvēseles veldzes dārzs”.
Mūs sagaida Arturs Kokorevičs, kurs ir ekskursiju vadītājs jau trešo gadu. “Mēs atrodamies Liepājas pusē, māju nosaukums ir “Laivenieki”. Šī vieta jau ir vairāk nekā desmit gadus. Liepājas Neredzīgo biedrības priekšsēdētājs ir Māris Ceirulis. Viņš ir ļoti daudz darījis labu cilvēkiem. Viņš pats ir neredzīgs cilvēks. Viņš iedomājās, ka ir arī citi līdzīgi cilvēki, kas dzīvo mājās četrās sienās un gribētu pie dabas atpūsties, veldzēties, atjaunot sajūtas, prasmes,” par ideju iegādāties īpašumu saka Arturs.
Viņš stāsta, ka toreiz viss bijis aizaudzis, bet 12 gadu laikā cilvēki ar dažāda veida invaliditāti dažādu veidu projektos ir paveikuši milzu darbu. “Tas ir tas gandarījums, ka šie cilvēki ar savu veikumu ir pierādījuši, ka var, un kopīgiem spēkiem visu šeit ir veidojuši. Tādā veidā mēs darbojamies. Mums ir viesu mājiņas, kempingu mājiņas, šeit brauc ekskursijās kā uz jebkuru tūrisma objektu apskatīties, atpūsties, notiek arī banketi, semināri. Diendienā varbūt strādā cilvēki ar dažādām īpašām vajadzībām, bet viesis var būt jebkurš,” saka Arturs.
Ideju netrūkst
Uz stenda var aplūkot parastu teritorijas karti un reljefu karti, kas domāta neredzīgajiem. “Karte, kura netiek līdzi izmaiņām. Kaut kas mainās, kaut kas pienāk klāt. Un tas ir normāli, ka attīstās, ka nav apstājies. Teritorija ir vairāk nekā 10 hektārus liela. Karte pielāgota neredzīgam cilvēkam, lai viņam arī būtu priekšstats. Aizveram actiņas un mēģinām iejusties, kā ir neredzīgam cilvēkam!” aicina Arturs. Mēģināt sataustīt augļu dārzu, ceļu, tūjas, mājas ir diezgan grūti.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.