Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pastu izvadā ar mūsdienīgu elektrovelosipēdu arī ziemas apstākļos

Lai Valkā iedzīvotājiem ātrāk un ērtāk piegādātu pasta sūtījumus, “Latvijas Pasta” pastniece Nadežda Markoviča savus darba pienākumu veic, pārvietojoties ar jaunu un mūsdienīgu elektrovelosipēdu. Foto: Inga Karpova

Kopš janvāra beigām pa Valkas pilsētas ielām ar jaunu un mūsdienīgu elektrovelosipēdu pārvietojas “Latvijas Pasta” pastniece Nadežda Markoviča. Ar jauno transportlīdzekli Nadežda dienā veic aptuveni 40 kilometru garu maršrutu. Jaunais elektrovelosipēds atvieglo ikdienas darbu, pastniecei palīdzot ātrāk un ērtāk cilvēkiem piegādāt sūtījumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijas Pasts” iegādājies Zviedrijas uzņēmumā “Monark” ražotus 105 jaunus un modernus elektrovelosipēdus sūtījumu piegāžu ātrākai un ērtākai nodrošināšanai. Šis Zviedrijas uzņēmums ar velosipēdiem nodrošina arī Norvēģijas pasta darbiniekus. Jaunie velosipēdi ir ražoti specifiski tieši “Latvijas Pastam”, ņemot vērā uzņēmuma izstrādātās prasības, lai velosipēdi būtu maksimāli izturīgi, kvalitatīvi un ar tiem varētu katru dienu piegādāt sūtījumus.

Jaunais pastnieku pārvietošanās līdzeklis dienā var nobraukt 60 kilometrus ar tam piestiprinātām somām, kurās var ievietot līdz pat 60 kilogramiem sūtījumu. Velosipēdam ir zems rāmis, lai pastnieks var viegli uzkāpt un nokāpt no tā. Plato un stabilo atbalsta kāju ir ļoti ērti nolaist un pacelt – velosipēdu nav nepieciešams kaut kur speciāli atbalstīt. Velosipēdos ir iemontēta GPS jeb Globālās pozicionēšanās sistēma, kas ļauj attālināti redzēt velosipēda atrašanās vietu, kā arī ieraksta pārvietošanās maršrutu. Līdz ar jauno elektrovelosipēdu pastnieki komplektā saņēmuši arī īpašus Latvijas uzņēmuma “Raval Bike” ražotus stūres cimdus, lai rokām būtu silti, braucot ziemas apstākļos. Katram elektrovelosipēda izmantotājam piešķirta arī ķivere, cepure un mobilā tālruņa turētājs.

Pirmdienas rītā, tiekoties ar N. Markoviču, viņa stāsta, ka šogad rudenī apritēs seši gadi, kopš viņa strādā par pastnieci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Savulaik vecmāmiņa strādāja par pastnieci Sēļos un arī pastu izvadāja ar velosipēdu. Man patīk šī profesija, jo ikdienā tiekos ar cilvēkiem, kuri gaida pastnieku. Esmu svaigā gaisā un, braucot ar velosipēdu, uzturu sevi labā fiziskā formā. Man ir svarīgi, ka strādāju vienatnē, apzinīgi veicot darba pienākumus. Valkā ar jauno velosipēdu braucu vienīgā, vēl divi pastnieki pasta sūtījumus piegādā ar automašīnām,” stāsta pastniece.

Janvāra beigās, saņemot jauno elektrovelosipēdu, N. Markoviča domājusi, ka ar to sāks pārvietoties vairāk uz pavasara pusi, kad nebūs tik daudz sniega, bet tomēr nolēma jauno braucamo izmēģināt jau tagad.

“Sākumā baidījos elektrovelosipēdu izmantot, jo pirmajā brīdī šķita, ka braucamais ir smags, vēl jā­pierod, un bija arī daudz sniega. Tomēr saņēmos un izmēģināju. Atklāju, ka arī pa sniegu elektrovelosipēds pārvietojas bez lielām problēmām. Protams, ir bijuši gadījumi, ka riteni stumju pie rokas, bet tas nenotiek pārāk bieži. Šajos laika apstākļos ar parasto velosipēdu būtu daudz grūtāk, bet elektrovelosipēdam ir pieejami trīs ātrumi. Tos, ņemot vērā braukšanas apstākļus, ieslēdzu, un tas man palīdz tikt uz priekšu,” braukšanas knifos dalās pastniece. Viņa atceras, ka pirmajā dienā, braucot ar jauno elektrovelosipēdu, šķitis, ka gājēji ar interesi aplūko braucamo.

“Cilvēki nāk klāt un brīnās par izmēros lielo riteni. Citi priecājas par to, ka pastniekiem ir daudz vieglāk strādāt. Arī tā saucamās pasta somas, kas vairāk atgādina kastes, ir ērti lietojamas un pasargā sūtījumus no samirkšanas,” priecājas N. Markoviča.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.