Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pasniegtas Valkas novada sporta laureāta balvas

Foto: Roberts Johansons

Piektdienas, 4. februāra, vakarpusē vienkopus tika pulcēti Valkas novada sportisti, kas tika apbalvoti ar Valkas novada sporta laureātu un komandu vērtīgāko spēlētāju balvām par aizvadītajā gadā sasniegtajiem augstajiem rezultātiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma formāts šogad ietvēra tikai pašus balvu saņēmējus, pretendenti  ar pateicībām tiks apbalvoti individuāli.

 • Valkas novada populārākais sportists – Ņikita Kuzņecovs

Ņikita ir viens no pirmajiem audzēkņiem, kas iesaistījās “VEF basketbola akadēmijas Valkā” projektā un pie mums mācās un trenējas jau trešo gadu. Ņikita aizvadītajā gadā izcēlās ar augstiem sasniegumiem 3×3 turnīros, kas vainagojās ar izsaukumu uz 3×3 U-18 izlasi. Populārākā sportista balvu Ņikita izcīnīja “Facebook” balsojumā, kur pateicoties VEF zīmola spēkam piedalījās ievērojams respondentu skaits.

 • Valkas novada gada juniore – Dārta Estere Zunte

Dārtai tikai nedaudz pietrūka, lai izcīnītu kvalifikāciju Olimpiskajām spēlēm, tomēr pati sportiste par to nepārdzīvo un ir gandarīta par paveikto aizvadītajā sezonā. Skeletonistes ar saviem startiem aizvadītajā sezonā ir izcīnījušas Latvijai vēl vienu ceļazīmi uz nākamajām Olimpiskajām spēlēm, kas pavisam noteikti dod lielāku iespēju arī pašai Dārtai sasniegt šo sapni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dārtas lielākais ieguvums aizvadītajā sezonā ir lieliskās attiecības ar tēvu Andri Zunti, kas savulaik iedrošināja Dārtu pievērsties skeletonam, bet tagad turpina atbalstīt, ceļo ar sportisti un atbalsta visās sacensībās.

 • Valkas novada gada juniors – Toms Rainers Feldmanis

Aizvadītās sezonas Toma augstākais sasniegums ir sudraba medaļa 400 metru distancē Baltijas U-16 komandu čempionātā (52,79 sek.), tam arī pievienotas divas medaļas Latvijas čempionātā. Lielākais sezonas izaicinājums noteikti bija mācību uzsākšana Murjāņu sporta ģimnāzija, kur treniņi norit daudz augstākā līmenī un katra diena jāpavada sīvā konkurencē ar Latvijas labākajiem vieglatlētiem. Tomam šis solis uz priekšu ir veiksmīgi izdevies, jo jau iepriekš Valkā ielikti ļoti labi pamati, un darba ētika jaunietim ir augstā līmenī. Pats sportists savā karjerā cer sasniegt profesionāļa līmeni un pārstāvēt Latviju Olimpiskajās spēlēs.

 • Valkas novada gada treneris – Jānis Butāns

Jānis ir “VEF basketbola akadēmijas Valkā” veiksmes stāsta pamatlicējs un celmlauzis. Jānis bija viens no Latvijas U-19 izlases galvenā trenera asistentiem Pasaules kausa izcīņā, kur izlasi pārstāvēja arī viens no viņa audzēkņiem – Noels Enrijs Slivackis. Arī citi Jāņa Butāna audzēkņi iekļuvuši jaunatnes izlasēs un liek izskanēt “VEF basketbola akadēmijas Valkā” vārdam visā Latvijā un ārpus tās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īpaši var izcelt profesionalitāti un augsto latiņu, ko Jānis uzstādījis akadēmijas audzēkņiem – treniņprocess klubā tiek organizēts kā profesionāļiem, un arī ārpus laukuma jaunieši demonstrē profesionālam sportistam atbilstošas kvalitātes.

 • Valkas novada gada sportists – Reinis Mirkšs

Reinis savu piecpadsmit gadus ilgo karjeru florbola klubā “Rubene” noslēdza vislabākajā veidā – ar izcīnītu čempiona titulu, esot rezultatīvākais komandas spēlētājs (septītais rezultatīvākais spēlētājs turnīrā), kā arī iekļūstot turnīra simboliskajā izlasē. Šo gadu laikā lauru ir bijis daudz – čempionāta rezultatīvākais spēlētājs, izsaukumi uz nacionālās izlases treniņnometnēm, uzstādīts “Rubenes” kluba rekords (septiņi vārti vienā spēlē). Arī aizvadītajā sezonā Reinis atzīmējās ar rezultativitātes punktu divdesmit vienā spēlē pēc kārtas. “Rubene” arī šogad vēlējās redzēt Reini komandas sastāvā, taču Reinis pieņēma lēmumu atgriezies Valkas florbola kluba rindās un šosezon palīdz komandai cīnīties par medaļām 1.līgas turnīrā, veicot spēlējošā trenera funkciju.

 • Valkas novada gada komanda – “Velohooligans/Ķeizari-1”

“Velohooligans” jau vairākas sezonas liek Valkas vārdam skaļi izskanēt Latvijas velosportā. Aizvadītajā sezonā īpaši izceļams sasniegums ir otrā vieta komandu vērtējumā Latvijas valsts mežu kalnu divriteņu maratona “Lielbāta Tautas distancē” un ceturtā vieta “Latvijas Valsts Mežu MTB pusmaratonā”. Panākumu sarakstam jāpievieno arī izcīnītā otrā vieta Valkas četrcīņas 2021.gada sezonā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā sezonā no komandas individuālajiem sportistu rezultātiem var īpaši izcelt Oskaru Ārgali un Agri Podiņu, kas attiecīgajos čempionātos ieņēma 4. un 5. vietu, 9. un 10. vietu, kā arī Valkas četrcīņas kopvērtējumā Agris izcīnījis 3. vietu

 • Valkas novada gada sporta pasākums – Ģimenes sporta diena “Atvadas vasarai”

Aizvadītajā gadā bija iecere atdzīvināt sporta pasākumu “Atvada vasarai”, kas Valkas novadā iepriekš pulcēja novada uzņēmēju un dažādu domubiedru komandas, kuras atraktīvā veidā noskaidroja labākos un veiksmīgākos sportistus. Šo pasākumu neizdevās izveidot pilnā apmērā, bet ievērojot visus noteikumus, tika izveidots pirmais aizmetnis – Ģimenes sporta diena “Atvadas vasarai”, ko realizēja Valkas Bērnu – jaunatnes sporta skola, kopumā pasākumā piedaloties 13 komandām. 2022. gada sezonā centīsimies spert soli uz priekšu un atjaunot šo jautro pasākumu Valkas novada sporta apritē.

 • Balvu par mūža ieguldījumu Valkas novada sporta attīstībā – Aija Lāce

Aija Valkas novada sporta dzīvē savu vārdu ierakstījusi ar trekniem burtiem un lielai daļai sportistu tieši viņa ir bijusi pirmā pieturvieta sporta karjeras uzsākšanā. Šogad aprit četrdesmit gadi, kopš Aija pirmsskolas izglītības iestāde pasniedz sporta nodarbības, tāpat tieši trīsdesmit gadus Aija bijusi lielākā Valkas novada skriešanas seriāla “Optimists” tiesnese. Arī 4. februāra vakarā, kad tika sveikti Valkas novada laureāti – Aija viņus atpazīst kā savus audzēkņus no bērnudārza laikiem. Šo daudzo gadu laikā Aija vienmēr ir bijusi aktīva un kā pati saka “piedalījusies visur, kur bijusi aicināta”. Aija arī šobrīd turpina aktīvi sportot, piedalās gan “Stirnu buka” skrējienā, gan skrējienā apkārt Vīlandes ezeram, gan vietējās sacensībās. Ilgus gadus Aija ir arī viena no aktīvākajiem Valkas veterānu sportistēm un katru gadu pievieno pa kādai godalgai Latvijas Sporta veterānu senioru savienības vieglatlētikas finālsacensībās, tāpēc Aija šogad saņem divas balvas –  par mūža ieguldījumu un arī gada veterāna balvu!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komandu vērtīgākie spēlētāji:

 • HK “Vijciems” – Armands Valtiņš;
 • “VEF basketbola akadēmija Valkā” – Markuss Kudrjavcevs;
 • Futbola klubs “Valka” – Roberts Teters;
 • Florbola klubs “Valka/IGLU” – Jurģis Gartmanis.

Informāciju sagatavoja: Raivis Graņics, Valkas novada pašvaldības sporta un jaunatnes daļas vadītājs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.