Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pasniegtas Smiltenes novada Gada balvas sportā

Gada treneri Guntars Markss (no kreisās), Māris Stabiņš, Ģirts Kātiņš un Liene Brūvele, kā arī balvas pasniedzējs Smiltenes novada pašvaldības vadītājs Edgars Avotiņš ieklausās, kādas ir trenera labākās īpašības gada trenera Zigismunda Sirmā balvas saņēmējas olimpietes Līnas Mūzes redzējumā. Foto: Sandra Pētersone

Smiltenes novada Gada balva sportā –  pasākums ar 11 gadus ilgu tradīciju – šogad pirmo reizi aizvadīts jaunizveidotajā Smiltenes novadā, aptverot arī bijušos Apes un Raunas novadus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svinīgā apbalvošanas ceremonija, ko vēroja arī “Ziemeļlatvija”, nu jau ir aiz muguras. Piektdien, 21. janvārī, Smiltenes vidusskolas jaunajā, plašajā zālē aizraujošā un sirsnīgā pasākumā, kuru vadīja Toms Markss un Aigars Veldre, tika godināti Smiltenes novada sportisti un treneri par sasniegumiem Eiropas un pasaules mērogā, kā arī novadā lielāko, masveidīgāko sporta pasākumu organizatori.

Saviļņo līdz asarām

Jau rakstījām, ka balvu par mūža ieguldījumu Smiltenes novada sportā šogad saņēma Smiltenes vidusskolas bijušais ilggadējais sporta skolotājs un palīgs sporta pasākumu rīkošanā Andrejs Priede – cilvēks, kurš desmitiem gadu veltījis Smiltenes sportam un ar savu darbu un enerģiju iedvesmojis simtiem audzēkņu, tai skaitā topošo sportistu. Zālē klātesošie godināja viņu, pieceļoties kājās un ilgi aplaudējot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Aizkustinājums bija tik liels, ka man uz skatuves asaras saskrēja acīs. No saviļņojuma pat nevarēju pateikt visu, ko vēlējos,” pēc balvas saņemšanas “Ziemeļlatvijai” atzina Andrejs Priede.

Izvirzīšana balvai par mūža ieguldījumu sportā viņam bija milzīgs pārsteigums, taču, kad vēlāk pārdomājis, pieļāvis – varbūt, ka tā arī ir. “Visa mana līdzšinējā dzīve aizgājusi sportā, un vēl joprojām tā ir,” teic Andrejs (viņa sporta skolotāja stāžs Smiltenes vidusskolā ir 27 gadi – redakcijas piezīme).

Aizvadītā 2021. gada labāko sportistu titulus ieguva Tokijas olimpisko spēļu dalībnieces – šķēpmetēja Līna Mūze un BMX braucēja Vineta Pētersone. Vineta šobrīd trenējas Kolumbijā, tāpēc  balvu saņēma viņas treneris Ģirts Kātiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvas olimpietēm pasniedza vairāku olimpisko spēļu dalībniece, bijusī latviešu vieglatlēte, soļotāja Jolanta Dukure, savā uzrunā emocionāli uzsverot sporta nozīmi cilvēka rakstura veidošanā un aicinot arvien vairāk bērnu iesaistīt sportā. “Sporta cilvēkiem asinīs ir spēja saņemties īstajos brīžos un izdarīt, kas vajadzīgs. Ir grūti, bet treneris pasaka, un cilvēks paņem pretī un izdara līdz galam,” uzsver Jolanta Dukure.

Īpaši šai Smiltenes novada Gada balvas ceremonijai ilggadējie pasākuma sadarbības partneri “STV Studija” (Evita Ūdre un Jānis Ūdris) sagatavoja video apskatu par Smiltenes novada sportu laika posmā no 2011. līdz  2019. gadam, kas uzrunāja arī olimpieti Līnu Mūzi – vienā no sižetiem viņa intervēta kā pavisam jauna sportiste.

“Šajā intervijā pirms 10 gadiem teicu, ka mans skats ir uz priekšu un tiešām – mans skats joprojām ir uz priekšu, Parīzes un Losandželosas virzienā (tur notiks nākamās olimpiskās spēles – redakcijas piezīme),” savā pateicības runā uzsvēra Līna Mūze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Nominācijā “Gada olimpiskā cerība” par starptautiskajiem sasniegumiem sportā balvas ieguva vieglatlēti Ginters Ķelps (no labās) un Marta Marksa, BMX braucēja Veronika Monika Stūriška, orientieristi Agnese Jaunmuktāne, Austris Kalniņš un Artūrs Pauliņš (viņa vietā balvu saņēma treneris Māris Stabiņš). Foto: Sandra Pētersone

Olimpiskās cerības un viņu treneri

Nominācijā “Gada olimpiskā cerība” par starptautiskajiem sasniegumiem sportā balvas saņēma orientieristi Artūrs Pauliņš, Austris Kalniņš un Agnese Jaunmuktāne (Artūrs Pauliņš šobrīd atrodas treniņnometnē Turcijā, tāpēc viņa balvu saņēma treneris Māris Stabiņš), vieglatlēti – Latvijas U-20 vecuma grupas rekordiste 100 metru barjerskrējienā Marta Marksa un Ginters Ķelps, kā arī BMX riteņbraucēja, Eiropas čempione Veronika Monika Stūriška. Jaunie sportisti ciešā sadarbībā ar treneriem ir paveikuši lielisku darbu, kas atspoguļojies personīgajos rekordos, čempionu titulos un iekļaušanā Latvijas izlases sastāvos. Balvas jaunajiem sportistiem pasniedza Raunas kultūras centra vadītāja Linda Vecgaile.

Gada treneru balvas saņēma Martas Marksas un Gintera Ķelpa treneris Guntars Markss, Vinetas Pētersones un Veronikas Monikas Stūriškas treneris Ģirts Kātiņš, Artūra Pauliņa treneris Māris Stabiņš, Austra Kalniņa un Agneses Jaunmuktānes trenere Liene Brūvele. Savukārt Līnas Mūzes trenera Zigismunda Sirmā balvu saņēma Līna, jo Zigismunds Sirmais uz pasākumu nevarēja ierasties. Saņemot viņam paredzēto balvu, ko pasniedza Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš, Līna Mūze runā uzsvēra, ka treneris ir pirmais palīgs, pie kā sportists vienmēr  vēršas, un trenerim ir jābūt milzīgai motivācijai, ko tālāk nodot saviem audzēkņiem. Olimpiete uzrunā ar pateicību atcerējās savu pirmo treneri Guntaru Marksu, kurš viņai šādu motivāciju savulaik devis, un tas veicinājis viņas sportisko izaugsmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensības, kas pulcē simtus un tūkstošus

Viens no Latvijas visu laiku titulētākajiem motosportistiem, pasaules junioru čempions, Anglijas čempions un citu titulu īpašnieks Matīss Karro pasniedza balvas Smiltenes novadā notikušo lielo sacensību organizatoriem. Sportista karjeru Matīss Karro savulaik izbeidza ar uzvaru leģendārajā Apes motokrosā “Vaidavas kauss”, kas viņam  nozīmē daudz, jo Apē Matīss ir pavadījis daudz laika un brauc uz turieni joprojām.

Smiltenes novadā 2021. gadā nozīmīgākās sacensības, ko izceļ Gada balva sportā ir: Vivus.lv MTB maratona Apes posms (balvu saņēma Jānis Baltaisbrencis), Latvijas BMX kausa Smiltenes posms (Ģirts Kātiņš, Renārs Auga), “Stirnu buka” Smiltenes posms (Andris Ločmelis), Smiltenes triatlons (Vairis Krauklis), orientēšanās sacensības “Mazā balva” (Aldis Lapiņš), motokross “Vaidavas kauss” (Mairis Levans)  un “Smiltenes kauss” riteņbraukšanā (Sandis Eislers).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sarīkojumu “Smiltenes novada Gada balva sportā” ar muzikālu sniegumu bagātināja dziedātāja Beāte Zviedre no vokālās grupas “Framest” un pianists Dāvis Bindemanis.

“Ir gandarījums, ka bija iespējams sarīkot pasākumu tik sarežģītā laikā kā šis,” “Ziemeļlatvijai” atzīst Smiltenes novada Gada balvas sportā rīkotājs Toms Markss un teic paldies visiem atbalstītājiem un Smiltenes novada sporta sabiedrībai.

“Novēlu visiem sportistiem un viņu treneriem, komandām un ar sportu saistītiem cilvēkiem veiksmīgu un panākumiem bagātu šo gadu un lai katram izdodas uzlabot savus līdzšinējos rezultātus. Patiesi ceru, ka šī nebija pēdējā Smiltenes novada Gada balva sportā,” teic Toms Markss.

Vairāk foto no pasākuma aplūkojamas ŠEIT.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.