Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Paši pušķo svētku egli

Foto: No personīgā arhīva

Svētdien Gaujienas pagasta Dārzciema iedzīvotāji sanāca kopā, lai izpušķotu eglīti, kura visu svētku gaidīšanas un svētku laiku priecēs vietējos un garāmbraucējus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Egle uzstādīta Dārzciema centrā pie pašvaldības kopīpašuma ēkas “Pienotava”. Svētku egli bija sagādājuši paši vietējie, to uzstādīja Jānis Bernarts un Edgars Prančs. “Šī eglīte ir izvēlēta, skatoties pa mežmalām, grāvmalām un zem elektrības vadiem. Mēs, vietēji, esam ļoti iepriecināti, ka pēdējos gados šeit nāk dzīvot ģimenes ar bērniem. Dārzciems ir atdzīvojies un gribas svētku sajūtu. Šogad jau otro gadu pēc kārtas iedegsim svētku eglīti. Eglītes iedegšana ir mana un manas kaimiņienes Ineses ideja,” stāsta dārzciemiete Klinta Bernarte.

Egles pušķošana izvērtās par visnotaļ jauku saliedēšanās pasākumu īstenā ziemas dienā, radot prieku un svētku gaidīšanas noskaņojumu kā pieaugušajiem, tā bērniem. Pēc viņas paustā, Dārzciemā dzīvo aptuveni 50 iedzīvotāji. Viņiem mājās būs gan pašiem savas Ziemassvētku eglītes, tāpat viņi varēs priecāties arī par sava ciema galveno rotu.

Šogad eglītē izmantota lampiņu virtene, kas darbojas ar saules baterijām. Taču šķiet, ka lampiņu izvēle nav bijusi veiksmīga, jo pagaidām tās tumsā nespīd.

Ja iecerētais izdosies, tad pie šīs eglītes vēl tiek plānots Vecā gada atvadu pasākums ar Sniegavīra dāvanu maisu 31. decembrī pa dienu un pusnakts salūtu, kad viss ciems no vienas vietas šaus kopīgu salūtu.

Foto: No personīgā arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.