Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pasauli apceļojušais fotogrāfs nebeidz pārsteigt

Pēc divu stundu brauciena ar mazām koka kajaka laivām pa mežonīgo Amazoni caur mūžamežiem Peru, fotoizstādes autors sasniedza mazu ciematiņu, kurā grupu sagaidīja vietējie indiāņi. Neskatoties uz to, ka pēc mūsdienu standartiem dzīves apstākļi likās ļoti skarbi, iedzīvotāji bija priecīgi un dalījās ar vietējām delikatesēm. Foto: Roberts Johansons

Īsā laika periodā valcēnietis Roberts Johansons aicina uz nu jau otro fotoizstādi ar nosaukumu “Pasaules ceļos satiktie. Cilvēki”. Tā apskatāma līdz pat martam Valkas pilsētas kultūras nama 1. stāva foajē. Pirms tam interesenti varēja apskatīt izstādi “Pingvīni”. Izstāde veidota mākslas projekta “Paši savējie” ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādē apskatāmi cilvēku fotoportreti no eksotiskām pasaules vietām, sākot no tālo ziemeļu – Grenlandes – pamatiedzīvotājiem inuītiem līdz pat Peru indiāņiem no Amazones mūžamežiem. Pārskatot piecu gadu garumā veidoto fotoarhīvu, kas tapis, apceļojot zemeslodes eksotiskākās vietas ar kruīza kuģiem, Roberts sapratis, kāpēc viņam vienam brīnīties par fotokadriem, kas izdevušies, daudz iedvesmojošāk ir brīnīties kopā ar cilvēkiem, kuri jau atzinīgi novērtējuši un izteikušies par izstādi “Pingvīni”.

“Pingvīnu izstāde bija brīnišķīga. Kādreiz gribētos izstādīt Ozolu skolā,” sociālajos tīklos raksta mūzikas nama “Ozolu skola” īpašnieks komponists Jānis Lūsēns.

Roberts stāsta, ka iecerējis izveidot vēl divas fotoizstādes, kurās būs apskatāmi dažādi dzīvnieki un arī dabasskati. Viņš labprāt atsauksies aicinājumam savas fotogrāfijas izstādīt arī citviet, ja kādam tas vēl šķiet interesanti un aizraujoši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ikdienā Roberts strādā Valkas novada pašvaldībā par elektronisko plašsaziņas līdzekļu speciālistu, bet brīvajos brīžos joprojām aizraujas ar fotografēšanu un video.

Valkas pilsētas kultūras nama direktora vietniece Līga Pandalone atzīst, ka ikvienam ir vērts apskatīt šo eksotisko un krāšņo izstādi. Katru dienu kultūras nama durvis ver kāds, kurš nolēmis apskatīt Roberta fotodarbus. Viņa atgādina, ka pilsētas kultūras nams strādā “zaļajā režīmā”. Tas nozīme, ka, ienākot kultūras namā, administratore lūgs uzrādīt personu apliecinošu dokumentu un sadarbspējīgu Covid-19 sertifikātu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.