Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pasaules rallijkrosa komandā iekļauts Smiltenes tehnikuma absolvents Kalvis Peips

Foto: Baiba Vahere

Smiltenes tehnikums pamatoti var būt lepns, jo brāļi Kalvis un Pēteris Peipi, kuri jau no 2018. gada aktīvi darbojas rallijkrosa leģendas Matiasa Ekstroma komandā, ir šīs skolas absolventi. Kādā ziemas pēcpusdienā tehnikuma tagadējiem audzēkņiem bija iespēja satikt, uzklausīt un uzdot jautājumus vienam no brāļiem – 2011. gada celtniecības un ceļu būves mašīnu kursa absolventam Kalvim Peipam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jauniešus visvairāk interesēja, kā puiši, kuri tehnikuma gados bijuši tieši tādi paši kā viņi, spējuši salīdzinoši īsā laikā iekļūt pasaules rallijkrosa komandā, redzēt un piedzīvot tik daudz.

Ar tehniku “uz tu” no bērnības

Patiesībā visa sākums meklējams jau bērnībā un skolas gados, kad brāļu Peipu lielākā aizraušanās bija ķimerēšanās ar tehniku. Traktori, gaziki, mašīnas, vēlāk jau “Audi” pašu servisā.  Kopš vien viņi sevi atceras, abi vienmēr kaut ko skrūvējuši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rudenī un ziemā, kad rallijkrosa sezona noslēgusies, brāļi Peipi strādā  savā autoservisā Kocēnos – SIA “KaDiRO”. Viņi, protams, varētu atļauties mierīgi atpūsties, bet… “Ja citi atpūšas ballītēs, mūsu atpūta ir darbs servisā,” atzīst Kalvis.

“Audi” īpašnieki no tuvākas un tālākas apkaimes zina – ja kādas problēmas ar mašīnu un citos servisos tās nespēj atrisināt, steidzami jāmeklē rokā brāļi Peipi.  Jo viņi vienmēr, ko šādos gadījumos darīt. Minētās zināšanas, prasmes un meistarība izkopta neatlaidīgā darbā, par ko simboliski vēsta abu t.s. eksperimentālā mašīnīte, kas mājas apstākļos izjaukta, pārkrāsota un salikta no jauna. Gluži kā rūpnīcā un tomēr pašu rokām, sniedzot divkāršu gandarījuma sajūtu.

Pepsibrāļi ar neizsīkstošu enerģiju un dzirkstošu humoru

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rallijkrosa leģenda Matiass Ekstroms enerģiskos un dzīvespriekā dzirkstošos brāļus iesaucis par Pepsibrāļiem un intervijās viņiem veltījis ļoti daudz atzinīgu vārdu. Patiesi un no sirds, augstāk par visu novērtējot brāļu attieksmi pret darbu, enerģiskumu, dzīvesprieku, spēju saglabāt mieru un rast risinājumu jebkuros apstākļos.

“Laiks skrien neizsakāmi ātri, tāpēc izmantojiet visas iespējas un piedāvājumus, kas var jūs aizvest tuvāk kādam augstākam mērķim,” tehnikuma audzēkņiem iesaka Kalvis Peips. Saskaņā ar viņa dziļāko pārliecību, sapņiem vienmēr jābūt lieliem, nevis ātri un viegli piepildāmiem.

Liktenīgais facebook. com konkurss

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā sākās Kalvja un Pētera Peipu sadarbība ar pasaules rallijkrosa komandu? – Viens no viņiem facebook.com ieraudzīja aicinājumu piedalīties konkursā, ar kura starpniecību pasaules rallijkrosa komanda meklēja mehāniķus Rīgas sacensībām. Brāļu Peipu iesūtītais video uzreiz iemantoja konkursa rīkotāju simpātijas, bet, iepazīstoties ar viņiem tuvāk, rallijkrosa komanda ātri saprata: viņi būs mūsējie!

“Tiesa, pašā sākumā pret mums vairāk izturējās kā pret ciemiņiem, teica, lai izbaudām visu, ko šeit darām, utt. Gandrīz kā Ēnu dienas pasākumā. Tikai vēlāk viņi atzina, ka nav spējuši iedomāties, ka mēs tik daudz varam izdarīt,” par pirmajām dienām pasaules rallijkrosa komandā tālajā 2016. gadā stāsta Kalvis Peips. “Tad vīri pamazām, redzot, kā mirdz mūsu acis, sāka uzticēties aizvien vairāk. Sākumā, protams, uzdeva pavisam vienkāršus darbiņus un tad, redzot, ka mums tā lieta iet no rokas, piedāvāja aizvien sarežģītākus, izaicinājumiem bagātākus uzdevumus. Ko iesaku jauniešiem? Ja gribat sasniegt ko vairāk, esiet gatavi darīt vairāk, nekā liek. Komandas biedri teica: “Variet iet uz viesnīcu atpūsties!” Bet mums bija interesanti un atradām, ko vēl var padarīt, ko paskrūvēt. Divus pirmos gadus bijām vairāk kā viesmākslinieki, bet 2018. gadā mūs pirmoreiz jau uzaicināja darbā uz visu sezonu. Un tā tas turpinās līdz pat šim brīdim.

Pasaules rallijkomanda ļoti augstu novērtē enerģiskos, strādīgos, superpozitīvos latviešu puišus, kuri tik ļoti aizrāvušies ar motoru sportu un prot gan metināt, gan fleksēt, gan montēt riepas un ne tikai…  No brāļiem Peipiem nekad nedzirdēsi: “Nē, to mēs laikam nevarēsim!” Arī, sastopot ceļā pavisam jaunus izaicinājumus vai līdz šim nebijušas ķibeles, viņi tikmēr meklēs risinājumu, kamēr to atradīs. Un parasti līdz tam nav jāgaida ilgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komandas gars

“Strādājot pasaules rallijkrosa komandā, ļoti nozīmīgs ceļā uz panākumiem, ir komandas gars,” pieredzē dalās Kalvis Peips. “Nepārspīlējot varu teikt, ka mēs tiešām tur esam visi par vienu un viens par visiem. Šajā vietā var būt tikai tādi cilvēki, kuriem daudz svarīgāk par to, ko viņi var paveikt vieni, ir tas, ko spēj sasniegt, cienot un stāvot plecu pie pleca ar pārējiem komandas biedriem.”

Brāļu Peipu pārziņā ir sacensību vietas iekārtošana un uzturēšana pasaules rallijkrosa līmenī. Sacensību laikā tieši viņi ir tie, kas gādā par to, lai ceļā pretī veiksmei novērstu dažādas neparedzētas situācijas. “Gatavojoties nozīmīgākajiem pasākumiem, visi ir atvērti, priecīgi un līdzsvaroti, neviens nedomā par savām ikdienas problēmām, jo pāri visam ir mērķis – uzvarēt kārtējās sacensībās, iegūt kāroto kausu,” stāsta Kalvis Peips.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc sacensībām, kad sportisti jau atpūšas, ir brāļu Peipu nākamais iznāciens. “Reizēm gan sportisti un arī pats Mateass Ekstroms nāk mums palīgā,” stāsta Kalvis Peips. “Visi kopā jaucam nost telti, runājamies un jokojamies. Taču šie priecīgie sacensību aizkulišu brīži nenozīmē, ka kādā brīdī var atļauties aizmirst par darba disciplīnu un pazemināt latiņu. To cenšamies paturēt prātā arī, atgriežoties mājās un strādājot savā servisā.”  Brāļiem Peipiem nav sevi jālauž, lai uzticēto paveiktu iespējami augstā līmenī, pēc labākās sirdsapziņas. “Mums tas laikam ir asinīs. Un prieks, ka citi to pamana un novērtē,” atzīst Kalvis. Kā ļoti centīgu, apzinīgu un tehniskajā jaunradē ieinteresētu puisi viņu jau no skolas laikiem atceras arī kursa audzinātāja Līga Ābeltiņa.

Ozolnieku ezera krastā…

Tikpat rūpīgi un pamatīgi kā darbojoties ar automašīnām, Kalvis Peips soli pa solim atjaunojis brīnišķīgu ģimenes māju Ozolnieku ezera krastā. Tie, kas tur reiz ciemojušies, vairs nešaubās – Latvija ir brīnumskaista zeme un tās cilvēki – darbīgi, viesmīlīgi un atvērti vispārsteidzošākajām idejām. Brāļi Peipi, darbojoties pasaules rallijtrases komandā, strādājot ārzemēs, labi apzinās, ka tā prezentē arī Latviju un ir neizsakāmi laimīgi, ka ārvalstīs viņus aizvien biežāk atpazīst kā latviešus, nevis jauc ar krieviem, poļiem vai lietuviešiem. Kā tas nereti noticis viņu rallijkrosa darba gaitu sākumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kalvis Peips, strādājis ļoti daudzās pasaules valstīs (Portugālē, Spānijā, Dānijā, Somijā, Norvēģijā, Beļģijā, Francijā, Anglijā, Itālijā u.c.), nepiekrīt tiem, kuri publiskajā telpā mēģina pierādīt, ka ārpus Latvijas daudzās jomās viss ir labāk. “Arī tehniskajā ziņā nav. Ir lietas, kuras kolēģi mums pasūta atvest no Latvijas. Jo tās ir kvalitatīvākas…”

Latviešu puiši – pasaules rallijkrosa dalībnieki – arī pēc vislielākajām veiksmēm un uzvarām allaž ilgojas iespējami ātrāk atgriezties Latvijā, mājās, pie savējiem. “Tas, ka visapkārt dzirdi savu, latviešu valodu, un piedzīvotā māju sajūta – to nav iespējams aizstāt ne ar ko citu,” atzīst Kalvis Peips. Viņa dārzu rotā plaša akmeņu kolekcija – katrs no tiem atvests no kādas valsts, kurā pasaules rallijkomandā pārstāvēta arī Latvija. Lielāki un mazāki akmentiņi mājas pagalmā vienlaikus ir kā atgādinājums par to, ka, arī dzīvojot Latvijas laukos, Ozolnieku ezera krastā, vari būt daļa no pasaules līmeņa komandas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.