Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pasaules čempione Stūriška uzvaras laurus plūc arī BMX Eiropas U23 čempionātā

Trenera Ģirta Kātiņa audzēkne Veronika Monika Stūriška (vidū), kura nupat aizvadījusi UEC BMX Eiropas čempionātu, kļūstot par labāko dāmu U23 grupā, līdz ar to līdzšinējam pasaules čempiones titulam pievienojot Eiropas čempiones titulu. FOTO: NIKO VAN DARTELS

Aizvadītajā sestdienā Veronā norisinājās UEC BMX Eiropas čempionāts. Tajā uzvaras laurus dāmu U23 grupā izcīnīja kluba “Silvas ziķeri” Latvijas izlases sportiste Veronika Monika Stūriška.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

UEC BMX Eiropas čempionāta otrajā sacensību dienā par medaļām un čempionu krekliem sacentās elites, U23, junioru un 15–16 gadīgu jauniešu grupu sportistu. Viņu vidū arī kupls skaits Latvijas braucēju.

Kā ziņots Latvijas Riteņbraukšanas federācijas mājaslapā, pasaules čempiones kreklā startējusī braucēja panākumu izrāva vien pēdējos metros.

Dāmu U23 grupā Eiropas čempionātā startēja 20 sportistes. Pasaules čempione Veronika Monika Stūriška pirmās kārtas braucienā finišēja trešajā vietā aiz divām Nīderlandes sportistēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pusfinālā Stūriška, startējot no astotā celiņa, visas trases garumā sīvi spēkojās ar beļģieti Valēriju Vossenu, kuras pozīcijām uzbruka pēdējā taisnē, tomēr apsteigt šo konkurenti neizdevās. Astotajam celiņam Veronika palika uzticīga arī lielajā finālā.

Cīņā par uzvaru trenera Ģirta Kātiņa audzēkne pirmajā taisnē izkaroja otro vietu, cieši sekojot Lielbritānijas sportistei un pasaules vicečempionei Emīlijai Hatai. Britu braucēja savu vadību turēja līdz pat pēdējās taisnes beigām. Tomēr lieliski uzņemtais ritms un lielāka jauda ļāva Veronikai sīvo konkurenti ne tikai panākt, bet uz finiša līnijas arī apsteigt. Pirmo gadu mūsu titulētā braucēja vienā gadā uzvar gan pasaules, gan arī Eiropas čempionātos.

“Darbiņš ir padarīts, laiks doties uz mājām. Līdz pat pēdējai finiša taisnei es atdevu visu. Cīņa par uzvaru bija spraiga. Un te nu es esmu. Tās ir īpašas sajūtas. Neizsakāms prieks un lepnums, ka man tas izdevās,” neilgi pēc uzvaras plašsaziņas līdzekļiem paudusi Stūriška.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar sportistes fantastiskajiem panākumiem lepojas arī treneris Ģ. Kātiņš. “Nupat maijā Veronika pierādīja, ka ir spēcīgākā savā grupā pasaules līmenī. Tas bija sezonas galvenais uzdevums. Parasti Eiropas čempionāts notiek pirms pasaules čempionāta. Saistībā ar kvalifikāciju olimpiādei šajā gadā bija citādāk, kad vispirms norisinājās pasaules čempionāts. Uzvarot pasaules čempionātā, nereti sportistiem ir grūti saņemties un izvirzīties vadībā kādās mazāka mēroga sacensībās. Veronika pierādīja, ka var saņemties un arī šis izaicinājums viņai ir pa spēkam. No sirds priecājamies līdz ar viņu par godam pelnītiem dubultpanākumiem,” saka treneris.

Lieliskus panākumus uzrādīja arī citi sportiski, kuri Eiropas līmenī iznesa Smiltenes novada vārdu. Dāmu elitē, kur uzvarēja šveiciete Zoē Klesensa, Vineta Pētersone dienu iesāka ar sesto vietu pirmajā kārtā. Sekoja pārliecinoša uzvara pēdējās iespējas braucienā un nonākšana pusfinālā. Tajā trenera Ģ. Kātiņa audzēkne finišēja sestajā vietā. Čempionāta noslēgumā mūsu sportistei 12. pozīcija.

Tikmēr Ģ. Kātiņš atzīmē, ka Eiropas līmeņa sacensībās veiksmīgi startējuši arī bērnu un jaunatnes sporta skolas pārstāvji. Proti, Renārs Auga krūzeru 17–24 grupā izcīnīja 7. vietu, Rolands Baranovskis 10 gadnieku grupā – 3. vietu. “Prieks par visiem mūsējo sasniegumiem. Šī bija vērtīga pieredze arī tiem, kuri neguva godalgotas vietas. Pirmo pieredzi šāda mēroga sacensībās ieguva Teodors Ciemiņš, kurš startēja 11 gadnieku zēnu grupā. Savukārt 15 gadnieku grupu pārstāvēja arī Sandijs Āboliņš,” “Ziemeļlatvijai” stāsta Ģ. Kātiņš.

Tikmēr pasaules un Eiropas čempione kopā ar mūsu komandu mājās atgriezusies svētdien vakarā, kur lidostā Rīgā viņu sagaidīja plašs sveicēju pulks. Viņu vidū Veroniku mājās sagaidīja ģimene, Jaunpiebalgas vidusskolas skolotāji, BMX klubu sportisti un pārstāvji, federācijas vadība un Smiltenes novada pašvaldības pārstāvji. “Lepojamies ar Veronikas mērķtiecību, cīņas sparu, izturību! Lai izdodas arī šodien notiekošajā vienā no skolas beigšanas eksāmeniem!” šādi uzmundrinājuma vārdi jau pirmdienas rītā bija lasāmi Jaunpie­balgas vidusskolas sociālo tīklu kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.