Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pārņemot savā īpašumā valsts vietējos autoceļus, pašvaldības saņems ilgtermiņa atbalstu

15.augustā valdība apstiprināja izmaiņas Ministru kabineta noteikumos “Valsts pamatbudžeta valsts autoceļu fonda programmai piešķirto līdzekļu izlietošanas kārtība,” kuras Satiksmes ministrija rosināja, lai noteiktu ilgtermiņa papildu mērķdotācijas finansējumu pašvaldībām par valsts vietējo autoceļu pārņemšanu savā īpašumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grozījumi minētajos noteikumos paredz, ka pašvaldībām, pārņemot savā īpašumā valsts vietējos autoceļus vai kādu tā posmu, tiks piemērots ilgtermiņa valsts atbalsta modelis, līdzšinējo piecu gadu vietā. Pašvaldības ceļu uzturēšanai varēs izmantot pašvaldības budžeta līdzekļus, valsts mērķdotācijas līdzekļus pašvaldību autoceļiem un ielām, kā arī papildu mērķdotācijas finansējumu1560 eiro apmērā par katru attiecīgās pašvaldības īpašumā pārņemto valsts vietējā autoceļa kilometru.

Tāpat izmaiņas noteikumos paredz, ka valsts līdzfinansējums tranzīta ielas būvniecībai ir 75 procentu apmērā. Vienlaikus noteikumos tiek precizēts, ka valsts var līdzfinansēt ne tikai tranzīta ielu atjaunošanu, kas ir tikai viena no būvniecības sastāvdaļām, bet jebkādu tranzīta ielu būvniecību, piemēram, pārbūvi.

Informāciju sagatavoja: Satiksmes ministrijas Komunikācijas nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.