Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Pārcelts Smiltenē paredzētais medijpratības seminārs

Medijpratības seminārs “Dezinformācijas tendences un praktiskā faktu pārbaude”, kas bija plānots 21.aprīlī plkst.10.00 Smiltenes Kultūras centrā, pārcelts uz maija beigām. Informācija par semināra datumu tiks precizēta. Aicinām sekot līdzi informācijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Seminārā tiks aplūkotas dažādas tehnikas, kas tiek izmantotas dezinformācijas veidošanā, lai pēc tam tās būtu vieglāk atpazīt. Iemācīsimies orientēties informācijas avotos un izvērtēt informācijas ticamību. Tiks parādīts aktuālais par attēlu un video manipulācijām, pēdējā gada laikā ir nākuši klāt jauni “triki”, kā mūs mēģina “apmānīt” – patrenēsimies tos atpazīt.

Medijpratības semināru vadīs Klinta Ločmele, komunikācijas zinātnes doktore un medijpratības pasniedzēja: “Ņemot vērā, cik strauji attīstās informācijas vide, medijpratība ir kļuvusi par vienu no mūžizglītības prasmēm, kas nepārtraukti attīstāma gan zināšanu, gan prasmju un kompetences ziņā. Piemēram, zināšanas par jauniem fenomeniem, piemēram, dziļviltojumiem vai mākslīgā intelekta sintezētiem cilvēku portretiem, prasmes lietot jaunos mediju veidus, izvēlēties uzticamus informācijas kanālus, atpazīt manipulatīvu saturu, diskutēt par procesiem mediju vidē un kompetence, piemēram, analizēt informāciju, veikt vairāklīmeņu faktu pārbaudi u.c. Nosaukti tikai daži no piemēriem, kas ilustrē to, cik medijpratība ir kompleksa un vienlaikus svarīga mums gan kā mediju lietotājiem, gan arī kā (sociālo) mediju satura veidotājiem.”

Bibliotēku nedēļa notiek visā Latvijā jau 25 gadus. 2022.gada tēma ir “Bibliotēkas spēks: mācies, dari, iedvesmo!”. Bibliotēku nedēļas mērķis ir parādīt bibliotēku spēku – to, cik bibliotēkas ir nozīmīgas kopienai, sabiedrībai, valstij, kā tās iesaistās mūžizglītības procesos, cik pārliecinoši īsteno savas aktivitātes un iedvesmo attīstībai un saliedē kopienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar citiem Bibliotēku nedēļas piedāvājumiem var iepazīties šeit.

Informāciju sagatavoja: Sanita Lārmane,vecākā bibliotekāre, Smiltenes novada bibliotēka, Bērnu apkalpošanas nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.