Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Par radošo mūzikas nometni “Vītolēni” liela interese

Pagājušā gada nometnes “Vītolēni” dalībnieku kopbilde. Foto: Ilze Dāve

Līdz ar jaunā gada iestāšanos sākusies arī pieteikšanās radošajai mūzikas nometnei “Vītolēni 2023”, kas norisināsies Gaujienā no 21. līdz 29. jūlijam. Šajā gadā nometne būs īpaša, jo šogad tiek svinēta Vītolēnu 20 gadu jubileja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikšanās sākās 1. janvārī pulksten 00.00. Kā atklāj biedrībā “Vītolēni”, jau Jaungada naktī saņemti 68 pieteikumi. Pavisam rezervētas vairāk nekā simts vietas. “Tā jau ir tradīcija, ka pieteikšanās nometnei tiek izsludināta līdz ar jaunā gada iestāšanos. Tātad laikā, kad citi skatījās salūtu un uguņošanu, vairāki bērni un jaunieši pieslēdzās internetam un aizpildīja dalībnieka anketu. Intereses pēc arī es Jaungada naktī iegāju paskatīties, kāda ir aktivitāte. Jau pirmajā minūtē tika saņemti četri pieteikumi, un tas priecē. Patiesībā šis ir pēdējais brīdis, lai pieteiktos, jo vietas uz nometni piepildās ātri,” “Ziemeļlatvijai” atklāj  biedrības “Vītolēni” vadītāja Ineta Riepniece.

Nometnē aicināti piedalīties bērni un jaunieši vecumā no 10 līdz 18 gadiem ar priekšzināšanām instrumentu spēlē vai dziedāšanā. Nometnes laikā profesionālu pedagogu un brīvprātīgo darbinieku vadībā izveidotais koris un simfoniskais orķestris sagatavos programmu Gaujienas “Vītolsvētku” koncertiem, kā arī saturīgi un radoši pavadīs brīvo laiku. “Patiesībā liela daļa bērnu brauc uz šo nometni atkārtoti, viņi zina, ka tas izvērtīsies par skaistāko vasaras piedzīvojumu. Katru gadu ir vien līdz divdesmit procentiem bērnu, kuri nometnē piedalās pirmoreiz,” pauž I. Riepniece.

Jāpatur prātā, ka nometnes orķestri veido simfoniskā orķestra instrumentu grupas ar ierobežotu vietu skaitu. Līdz ar to, kad orķestra grupās noteiktais vietu skaits ir piepildīts, dalībnieki var pieteikties kora grupā, bet papildus savu instrumentu spēlēt kamersastāvu priekšnesumos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikumu anketās ir iekļauts jautājums – kādēļ pieteicāties nometnei. Atbildes ir visdažādākās, tās vēsta gan par nometnē jau gūto pieredzi, gan vēlēšanos gūt lielāku pieredzi un ļauties jauniem piedzīvojumiem, draudzīga atmosfērā Gaujienas pusē. “”Vītolēnos” ir ļoti interesanti, jautri un grūti. Patīk, reāli forša nometne! Jo esmu piedalījusies iepriekšējos gadus, ļoti patīk. Esmu “vītolēns”. Patīk dziedāt, un nometne ir lieliska. Lai interesanti un vērtīgi pavadītu vasaru, iegūtu jaunus draugus. Tā jau ir tradīcija un neatņemama vasaras sastāvdaļa, kā arī nometnei ir īpaša vieta manā sirdī superīgo pedagogu, jauniegūto draugu un nekur citur atrodamās atmosfēras dēļ. Nometnē vēlos piedalīties kā šogad, tā arī turpmākos gadus,” atbildes no anketām atklāj nometnes vadītāja Ilze Dāve un dara zināmu, ka šobrīd nometnē pieteikušies dalībnieki ne tikai no Latvijas, bet arī no Norvēģijas, Somijas, Francijas, Beļģijas un ASV.

Uz 20. jubilejas svinībām mīļi aicināti arī bijušie “vītolēni”. Ikviens, kurš vēlēsies pievienoties svētku koncertos spēlēt orķestrī, dziedāt korī vai ar individuālu priekšnesumu “Nakts koncertā”, no šī gada marta varēs pieteikties atsevišķā anketā. Sīkākai informācijai: gaujienasvitoleni@gmail.com, Ilze Dāve (tālr. 26492989).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.