Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Par pirmo Valkas novada izcilības stipendijas ieguvēju izvēlēta Valērija Sermus

Foto: No personīgā arhīva

Šis ir pirmais gads, kad tiek realizēta Latvijas Universitātes (LU) Fonda Valkas novada pašvaldības stipendija. Stipendijas komisija, kuru veido pašvaldības un LU Fonda pārstāvji, par stipendijas saņēmēju izvēlējusies Valēriju Sermus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valērija savu tālāko izglītības gaitu izvēlējusies turpināt Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Komunikācijas zinātņu programmā. 19 gadīgā studente savas prasmes jau izmēģinājusi dažādās jomās – mākslā, mūzikas instrumentu spēlē, dejā, dziedāšanā, politikā un militārajā jomā.

V. Sermus darbojusies, kā Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolas prezidente (2019.-2020. g.), Jauniešu Saeimas deputāte, “Euroscola” deputāte. Ieguvusi uzvaras un vairāk kā 20 medaļas dažādos militārajos pasākumos un sacensībās, kā arī aktīvi piedalījusies Zemessardzes mācībās un citās aktivitātēs.

“Stipendijas komisijas ieskatā vislabāko stipendiātu raksturo pašas Valērijas teiktais par sevi: “Man ir lielas ambīcijas un vēlme būt visur, un piedalīties pēc iespējas vairāk pasākumos, jo tad man šķiet, ka tikai tad es esmu dzīva un jūtos fantastiski.” Komisijas locekļi ar lielu atzinību izteicās par Valērijas darbu skolā un ārpus skolas aktivitātēm un nešaubījās, ka tieši Valērija ir labākā  kandidāte uz stipendijas saņemšanu, “ komentē Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Vilmārs Vesingi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interviju ar stipendiāti iespējams izlasīt: Latvijas Universitātes Fonda tīmekļvietnē.

Par Valkas novada izcilības stipendiju:

Izcilības stipendija tiek piešķirta augstskolu 1. kursa studentiem, kuri pabeiguši Valkas Jāņa Cimzes ģimnāziju. Stipendija paredzēta tiem, kas uzsāk mācības kādā no Latvijas vai Eiropas augstskolām un vidusskolu beidza ar vidējo atzīmi 7.5 vai augstāku. Papildus tiek skatīti mācību sasniegumi un ārpusstundu aktivitāte mācību laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stipendijas apjoms ir 1500 EUR, kuru izmaksā 10 mēnešu laikā pirmajā mācību gadā. To organizē Valkas novada pašvaldība kopā ar Latvijas Universitātes fondu.

Informāciju sagatavoja: Ivo Leitis, Valkas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.