Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Par Mēru muižu spriedīs oktobrī

Jautājumu par Mēru muižas atsavināšanu Smiltenes novada pašvaldībā izskatīs 12. oktobrī pašvaldības Finanšu un attīstības jautājumu pastāvīgās komitejas sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā nolemts deputātu darba sanāksmē, kurā Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš informēja novada deputātus par iedzīvotāju nostāju šajā jautājumā un aicināja deputātus atlikt jautājuma tālāku virzību, lai varētu pieņemt pārdomātu un nekļūdīgu lēmumu.

Jau rakstījām, ka 18. septembrī Bilskas pagasta Mēros vietējā tautas nama zāle bija pārpildīta, sanākušie ļaudis prasīja pašvaldības deputātiem izskaidrot, kāpēc Mēru muižu vietvara grib pārdot izsolē, un protestēja pret šādu ieceri.

Smiltenes novada pašvaldība tagad uzsver, – ir vairāki galvenie uzdevumi, kas jāpaveic, lai pieņemtu pamatotu lēmumu par Mēru muižas nākotni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Proti, ir jāizzina iedzīvotāju viedoklis par Smiltenes novada pašvaldības plānotajiem investīciju un attīstības projektiem, izmantojot tīmekļvietni https://balso.smiltenesnovads.lv, lai noskaidrotu, viņuprāt, nozīmīgākos projektus.

Jāsarīko atkārtota tikšanās ar aktīvākajiem iedzīvotājiem, lai uzklausītu jau detalizētu viņu redzējumu par Mēru muižas iespējamiem attīstības risinājumiem un finansējuma avotiem.

Jāizvērtē nepieciešamā telpu platība Smiltenes novadpētniecības muzeja funkciju nodrošināšanai un jāveic provizoriski aprēķini par izmaksām, kādas būtu nepieciešamas, ja šo muzeju pārceltu no Mēru muižas uz pašvaldības īpašumu Smiltenes pagasta Kalnamuižā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāprecizē izsoles noteikuma punkti par publiskās ārtelpas pieejamības nodrošināšanu iedzīvotājiem, jāapkopo 10 gadu periodā ieguldītās investīcijas Mēru muižā.

Jau rakstījām, ka arī aktīvākie Smiltenes novada iedzīvotāji piedalīsies pašvaldības Finanšu un attīstības jautājumu komitejas sēdē, prezentējot savus variantus, kā attīstīt Mēru muižu.

Pašvaldības Finanšu un attīstības jautājumu komitejas priekšsēdētājs ir Edgars Avotiņš, komitejas locekļi ir deputāti Jānis Āboliņš, Mārtiņš Vīgants, Dainis Aļeksējevs, Raivis Vizulis, Gita Mūrniece, Iluta Apine, Astrīda Harju, Ainārs Mežulis, Otārs Putrālis. Viena vieta šajā komitejā teorētiski ir tam deputātam no partijas “Progresīvie” saraksta, kurš stāsies 14. Saeimā darbu Saeimas deputāta statusā uzsākušā Ervina Labanovska vietā.

“Bija liels prieks par Mēros notikušās sanāksmes lielo apmeklētāju skaitu. Tas liecina, ka novada iedzīvotājiem šis jautājums (par Mēru muižu – redakcijas piezīme) ir ļoti svarīgs. Būtiski bija dzirdēt argumentus, kādi ir pret muižas atsavināšanu, vienlaikus uzklausot arī priekšlikumus par tālāko rīcību. Es aicinu novada iedzīvotājus arī turpmāk būt aktīviem un diskutēt par viņiem svarīgiem jautājumiem, pieaicinot klāt domes deputātus un administrācijas darbiniekus,” teic Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.