Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Par atkritumiem, kas talkas maisos neietilpst aicina ziņot “VIDES SOS” aplikācijā

Valsts vides dienests (VVD) pirms “Lielās Talkas” atgādina – lai vide mums apkārt būtu tīra, tā ne vien reizi gadā kopīgiem spēkiem jāsakopj, bet ik dienas jārūpējas par to, lai tā netiktu piegružota! Ne visi talkas laikā atrastie atkritumi būs ievietojami parastos atkritumu savākšanas maisos, tādēļ VVD aicina – dodoties talkot, telefonā lejuplādēt aplikāciju Vides SOS un ziņot par dabā atrastajiem būvgružiem vai lielgabarīta atkritumiem. Arī tiem talkotājiem, kuriem “VIDES SOS” lietotne tālruņos jau ir, veiksmīgai ziņojuma iesniegšanai, jāpārliecinās, ka lejuplādēta jaunākā pieejamā aplikācijas versija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VIDES SOS 2023. gada pirmajos 4 mēnešos saņemti jau 668 iedzīvotāju ziņojumi, visbiežāk par vides piegružošanu. Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad visaktīvāk vidi uzraudzījuši Rīgas un Pierīgas iedzīvotāji. Kopā par atkritumiem vidē saņemti 428 ziņojumi jeb 64 % no visiem ziņojumiem. Salīdzinājumā ar 2022. gadu, šogad iesniegti par ~ 23% mazāk ziņojumu par vides piegružošanu. Vidē un mežos arvien tiek atrasti nelikumīgi izmesti būvgruži, mēbeles, elektropreces un sadzīves atkritumi.

VVD rosina talkotājus, veicot mežu un ceļa malu sakopšanu, ne vien savākt izmestos atkritumus, bet uzreiz tos šķirot, tādējādi dodot iespēju savāktajiem atkritumiem atstāt pēc iespējas mazāku ietekmi uz apkārtējo vidi, ņemot vērā, ka daļa atkritumu nododami otrreizējai pārstrādei.

Katru gadu Latvijā tiek būtiski attīstīta atkritumu dalītās vākšanas infrastruktūra, kā arī  uzlabota informācijas pieejamība iedzīvotājiem par šķiroto atkritumu nodošanas iespējām. Kā palīgs atkritumu šķirošanā izveidota šķirošanas tīmekļvietne www.skiroviegli.lv ar pieejamiem atkritumu dalītās savākšanas punktiem un laukumiem visā Latvijā. Latvijas kartē uzskatāmi attēlotas vietas, kurās nodot dažādus atkritumu veidus – plastmasas, stikla, metāla, elektriskās un elektroniskās iekārtas, lielgabarīta, būvniecības un cita veida atkritumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd vietnē skiroviegli.lv ir redzamas 3400 dalīto atkritumu pieņemšanas vietas (atkritumu laukumi un punkti). Skiroviegli.lv informācija tiek atjaunota sadarbojoties ar Latvijas pašvaldībām, kuras sniedz aktuālāko informāciju par atkritumu nodošanas iespējām visā Latvijas teritorijā.

VVD uzsver, ka tīra apkārtējā vide ir mūsu kopēja atbildība, tāpēc, jo īpaši svarīgi ir mazināt radītos atkritumus, un tos, kas tomēr radušies, apsaimniekot atbildīgi! Ar mērķi jau nākamajos gados Lielās Talkas ietvaros nevis cīnīties ar piegružotām teritorijām, bet uzlabot vidi, stādot kokus, krūmus vai kā citādi palīdzot dabiskajai videi atjaunoties. Kopīgiem spēkiem mēs spējam padarīt vidi mums apkārt tīrāku!

Informāciju sagatavoja: Aija Jalinska, Valsts vides dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.