Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Paplašina depozīta sistēmā nododamo iepakojumu klāstu

Foto: depozitapunkts.lv

Ministru kabinetā apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais noteikumu projekts “Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 11. augusta noteikumos Nr. 519 “Depozīta sistēmas darbības noteikumi””, kas pilnveido normatīvo regulējumu depozīta sistēmas darbībai, kā arī papildina depozīta nododamo iepakojuma klāstu ar sīrupu un noteiktiem alkoholisko dzērienu iepakojumiem.   

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašlaik depozīta sistēmā var nodot karbonizēto un nekarbonizēto bezalkoholisko dzērienu, alus un citu fermentēto produktu ar alkohola saturu līdz 6 % plastmasas (PET), skārdeņu vai stikla iepakojumus. Taču no  2023.gada jūnija depozīta sistēmā varēs nodot arī sīrupa un alkoholisko kokteiļu, kas veidoti uz spirta bāzes (ar alkohola saturu līdz 15%), stikla, plastmasas (PET) un skārdeņu iepakojumus , kā arī visu veidu alkoholiskos dzērienus plastmasas (PET) pudelēs vai skārdenēs. Izmaiņu ieviešanai noteikts pārejas periods, kas paredz  ka minētos dzērienus gan ar speciālo norādi (marķējumu), gan bez tā var laist tirgū līdz 2023. gada 31. martam un darīt pieejamus tirgū līdz 2023. gada 30. jūnijam.  

Tāpat noteikumi paredz sadalīt atkārtoti lietojamu dzērienu iepakojumu atkarībā no pudeļu dizaina universālā  un individuāla dizaina iepakojumos, attiecīgi precizējot depozīta iepakojuma apriti, lai iepakojums būtu atkārtoti uzpildāms. Precizēta arī depozīta sistēmas apsaimniekošanas maksas pārskatīšanas biežums, izslēdzot depozīta iepakojuma apsaimniekošanas maksas diferencēšanu pēc pieņemšanas daudzuma, kā arī precizētas prasības attiecībā uz depozīta iepakojuma pieņemšanas laiku un depozīta iepakojuma pieņemšanas vietu faktisko atrašanos. Tādējādi noteikts, ka veikals nodrošina depozīta iepakojuma pieņemšanu visās tirdzniecības vietās tirdzniecības vietas darba laikā, un gadījumos, ja depozīta iepakojuma pieņemšanas vieta neatrodas tieši tirdzniecības vietā vai tā nav viegli atrodama, komersants izvieto norādi uz depozīta pieņemšanas punktu.  Tāpat papildinātas prasības attiecībā uz  kupona izmantošanu, nosakot, ka kuponu kā maksāšanas līdzekli var izmantot ne mazāk kā vienu gadu pēc izsniegšanas datuma. 

Depozīta sistēmas operatoram dotas tiesības nepiemērot depozīta sistēmu nestandarta iepakojumam, piemēram, neslēgt līgumu par pudeli, kuru nevar pārstrādāt, vai taromāts neatpazītu. Tāpat un noteikts  jauns mērķis depozīta iepakojuma pārstrādei un atkārtotai izmantošanai.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Depozīta sistēma Latvijā darbojas no 2022. gada 1. februāra. Tās darbība noris atbilstoši 2021. gada 14. janvārī noslēgtajam līgumam par depozīta sistēmas darbības nodrošināšanu starp Valsts vides dienestu un SIA “Depozīta Iepakojuma Operators”, un Depozīta sistēmas darbības organizēšanas un īstenošanas plānam, kas izstrādāts un apstiprināts atbilstoši Ministru kabineta 2020. gada 11. augusta noteikumiem Nr. 519 “Depozīta sistēmas darbības noteikumi”.  

Informāciju sagatavoja: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Sabiedrisko attiecību nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.