Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Palielināts pašvaldības līdzfinansējums pusdienām Valkas ģimnāzijas sporta programmas un noteikts līdzfinansējums vidusskolas audzēkņiem

Foto: Inga Karpova

Ceturtdien, 28. aprīlī, Valkas novada pašvaldības domes sēdē tika izskatīts jautājums par pašvaldības līdzfinansējuma palielināšanu par pusdienu reizi Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sporta programmas skolēniem un līdzfinansējumu 10.-12.klašu skolēniem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes sēdē tika nolemts, ka no š.g. 1.maija līdz mācību gada beigām skolēniem, kuri mācās Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā (VJCĢ) sporta programmā tiks segtas pusdienu izmaksas 4,50 EUR (līdzšinējo 3,50 EUR vietā) par pusdienu reizi. 

Valkas novada domes deputāti nolēma noteikt līdzfinansējumu arī tiem skolēniem, kuri mācās VJCĢ 10.-12.klašu grupā, ar pašvaldības līdzfinansējumu sedzot pusdienu izmaksas 1,50 EUR apmērā par pusdienu reizi no 2022.gada 1.septembra. 

“Šajā lēmumā ir vairāki aspekti. Ekonomiskā situācija pašlaik ir sarežģīta, un saprotam, ka ir gana daudz ģimeņu, kurām ir būtiski, lai viņu bērni varētu paēst siltas pusdienas. Tādēļ tika pieņemts lēmums, ka no nākamā mācību gada praktiski visiem bērniem, kas mācās ģimnāzijā būs pieejams vismaz daļējs atbalsts. Tas nav pilnībā par brīvu, brīvpusdienas jau tiek piešķirtas atbilstošajām iedzīvotāju kategorijām – daudzbērnu un maznodrošinātajam ģimenēm, bet tomēr visiem bērniem, tai skaitā vidusskolēniem, būs vismaz daļējs atbalsts, tādējādi arī veicinot, ka viņi izvēlas ēst siltas pusdienas, kas ir arī veselīgi,” skaidro Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas novada pašvaldības vadītājs atzina, ka pusdienu līdzfinansējums kalpos arī, kā vēl viens motivējošs iemesls skolēniem par savu vidusskolas programmas apguves vietu izvēlēties Valkas Jāņa Cimzes ģimnāziju. 

“Savukārt, sporta programmas jeb “sporta klases” gadījumā varam lepoties, ka tā savā ziņā jau kļuvusi par Valkas ģimnāzijas zīmolu. Lielākā sporta klases audzēkņu daļa ir VEF Basketbola akadēmijas Valkā basketbolisti, bet ne tikai. Šie skolēni ļoti intensīvi trenējas, tāpēc viņiem nepieciešams ar kalorijām bagātāks uzturs. Ja agrāk par 3,50 eiro varēja atļauties sportistu vajadzībām atbilstošas pusdienas, pie tagadējā cenu kāpuma, tas vairs nav iespējams. Tādēļ pašvaldības līdzfinansējumu palielinājām uz 4,50 EUR par pusdienu reizi,” skaidro V.A. Krauklis.

“Aicinām uz sporta klasi visus jauniešus, kas vēlas padziļināti apgūt sportu, un ir gatavi nopietni trenēties arī no citām pašvaldībām. Sporta programmā var apgūt ne tikai basketbolu, bet arī futbolu, florbolu, badmintonu, volejbolu. Skolai ir arī sava karsējmeiteņu komanda, tā kā iespējas ir tiešām plašas,” piebilst Valkas mērs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domes sēdē deputāti atzina, ka visticamāk pie šī jautājuma nāksies atgriezties augustā – pirms nākamā mācību gada. 

“Galvenais jautājums ir, vai cenu kāpums nebūs tik liels, ka arī jaunpieņemtais līdzfinansējums nespēs segt pusdienas tādā apmērā, kā līdz šim. It īpaši jaunāko audzēkņu klasēs, kur daļu līdzfinansējumu sedz valsts, un daļu pašvaldība,” tā V.A. Krauklis.

Informāciju sagatavoja: Ivo Leitis, Valkas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.