Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Palielināta asistenta un pavadoņa pakalpojumu stundas likme

Foto: pixabay.com

No valsts budžeta finansētā asistenta un pavadoņa pakalpojumiem asistentu un pavadoņu atlīdzība turpmāk noteikta ne mazāk kā 4,79 eiro par vienu pakalpojuma sniegšanas stundu. Savukārt valsts nodrošinātais finansējuma apmērs pašvaldības sociālajiem dienestiem par vienu asistenta pakalpojuma un pavadoņa pakalpojuma sniegšanas stundu būs 5,02 eiro, kas ietver arī administrēšanas izmaksas 0,23 eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šobrīd atlīdzības paaugstinājumu virzām kā pagaidu risinājumu līdz budžeta pieņemšanai, lai kompensētu minimālās algas pieaugumu. Paralēli notiekošajās budžeta sarunās esam pieprasījuši atlīdzības pieaugumu asistentiem un pavadoņiem, lai cilvēkiem, kuriem ir nepieciešams aprūpes pakalpojums, tas būtu pieejams”, skaidro Evika Siliņa, labklājības ministre.

To nosaka grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Noteikumi par asistenta, pavadoņa un aprūpes pakalpojumu personām ar invaliditāti”, kas otrdien, 10. janvārī, pieņemti valdības sēdē.

Grozījumi izstrādāti, lai asistentu, pavadoņu un nepilngadīgu personu ar invaliditāti aprūpētāju samaksa par vienu pakalpojuma sniegšanas stundu no 2023.gada 1.janvāra nav mazāka par minimālo stundas tarifa likmi normāla darba laikam ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat ir noteiktas aprūpes pakalpojuma nepilngadīgām personām ar invaliditāti minimālās vienas stundas izmaksas, kas nevar būt mazākas par valstī noteikto minimālo stundas likmi. Faktisko aprūpes pakalpojuma vienas stundas izmaksu noteikšana ir pašvaldību kompetencē.

Pieņemtie grozījumi paredz arī tehniskus precizējumus normā par transporta izdevumu kompensēšanas nosacījumiem, lai mainoties valsts pabalsta transporta izdevumu kompensēšanai personām ar invaliditāti, kurām ir apgrūtināta pārvietošanās, apmēram, nebūtu jāveic grozījumi arī noteikumos par asistenta pakalpojuma pašvaldībā nodrošināšanu.

Informāciju sagatavoja: Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists,

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.